Tydzień Inicjatyw Pozarządowych – Szczecin 2018

Cześć Kochani,

Pomiędzy 21 a 27 maja, odbywa się w Szczecinie Tydzień Inicjatyw Pozarządowych! To taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą mogły pokazać jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować. Chciałbym w imieniu swoim, w imieniu Fundacji e-Medycyna i imieniu Spółki medycznej TeleCardio Sp. z o.o. Sp. K. zaprosić Was na ten wyjątkowy czas.

Poniżej prezentuję całotygodniowy harmonogram wydarzeń:

21 - 27.05 | Z książką zawsze POGODNie

Szkoła Podstawowa nr 53 i otoczenie szkoły
W ramach TIP 2018 przewidziano realizację spotkań czytelniczo- warsztatowe, 5 dni strefy "Pod chmurką", flash mob z książką, spacer uliczkami Pogodna promujący ideę czytelnictwa, panele dyskusyjne, rozgrywki Dixit.
Szczegółowy plan tutaj:
http://www.sp53.szczecin.pl/index.php/1049-z-ksiazka-zawsze-pogodnie

21 – 27.05 | Bezpieczny świat finansów. Finanse w sieci | Sektor 3 Szczecin

Fundacja Barwne Życie zaprasza szczecińskich seniorów na zajęcia, które podniosą wiedzę i umiejętności korzystania z nowych technologii. W ramach TIP 2018 przewidziano część praktyczną nauki korzystania z mobilnych usług finansowych i bankowości
elektronicznej: skorzystania z usługi BLIK.

Szczegóły tutaj: http://barwnezycie.pl/aktualnosci/

21 – 27.05 | Czym skorupka za młodu… | Limby 35/2

Fundacja Macierzanka zaprasza na zajęcia edukacyjne w ramach TIP 2018: prawidłowe odżywianie kobiet w ciąży, 7 kroków do udanego karmienia piersią, karmienie piersią - korzyść dla mamy i dziecka, rozszerzenie diety i karmienie dzicy metodą BLW.
Szczegółowy plan godzinowy tutaj:
https://www.facebook.com/events/319816721881138/

21.05 | "Street Postcard" - Szczecińska uliczna pocztówka |

Plac im. Waleriana Pawłowskiego |Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna "Pogodniak" zaprasza uczniów, mieszkańców do wzięcia udziału w malowaniu kreatywnej pocztówki kredą na płytach betonowych, zlokalizowanym w bezpiecznym miejscu pod zadaszeniem na placu Waleriana Pawłowskiego. Pocztówka o wymiarach około 3 na 9 m zostanie sfotografowana i wydana w postaci kartonowej pocztówki, która będzie rozdawana bezpłatnie podczas Spotkania Pod Platanami.

22.05 | Szczecin oazą (nie)spokoju | Park Kasprowicza |Zespół Niespokojnych Nóg zaprasza na relaks na hamakach w tzw. Oazie (nie)spokoju.

Zostaną rozwieszone hamaki w Parku Kasprowicza pomiędzy drzewami znajdującymi się blisko ścieżki prowadzącej od Pomnika Trzech Orłów do Teatru. Nad hamakami będą rozwieszone girlandy z papieru, girlandy światełka na baterię, będą puszczane bańki mydlane, aby stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku. Aby go umilić goście otrzymają ciasto, batoniki zbożowe z orzechami (zapakowane jak prezenty w papier) oraz lemoniadę i herbatę.

Szczegóły tutaj: http://sektor3.szczecin.pl/wydarzenie/szczecin-oaza-niespokoju/?instance_id=173

24.05 | Spaceruj z FiKą. | Klubokawiarnia FiKa

Fundacja Fika Czyta zaprasza mieszkańców do spacerowania i poznawania miasta! Wyjątkowy spacer z przewodnikiem miejskim Tomaszem Wieczorkiem, który przybliży nam historię dzielnicy Śródmieścia. Czas trwania ok 2 godziny.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/590707661291042/

25.05 | Śródmieście w oczach (i uszach) dzieci | Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Szczecinie

Stowarzyszenie Lepszy Szczecin jako opiekun grupy nieformalnej zaprasza w ramach TIP 2018 na boisko szkolnie, gdzie odbędzie się się koncert, połączony ze zbieraniem materiału do audycji o życiu w Śródmieściu, jego plusach i minusach.

26 – 27.05 | Sąsiedzki Bazarek Dóbr | Obiekt Kreatywny przy ul. Królowej Jadwigi 2 w Szczecinie

Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki i integracja sąsiedzka, wzmacnianie i budowanie nowych relacji, organizacja działań odpowiadających zdiagnozowanym potrzebom mieszkańców. W ramach TIP 2018 odbędzie się otwarty, społeczny pchli targ z szeregiem działań animacyjnych, warsztatów i atrakcji dla najmłodszych oraz zbiórek i akcji charytatywnych zaplanowanych wspólnie z mieszkańcami.

26 – 27.05 | Dyżury i spotkania genealogiczne |Książnica Pomorska w Szczecinie

Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne "Pomerania" umożliwia mieszkańcom Szczecina, a szczególnie osobom 50+ spędzenia czasu, realizowania pomysłów, poszerzenia więzi społecznych i towarzyskich, budowania historii swoich najbliższych,
opracowania archiwum rodzinnego i drzewa genealogicznego, by przekazać je kolejnym pokoleniom. W ramach TIP 2018 przewidziano 26.05 spotkanie w książnicy Pomorskiej -
temat: Drzewo genealogiczne mojej rodziny. Archiwum rodzinne. 27.05 podczas imprezy Spotkania POD PLATANAMI - dyżur genealogiczny.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/305731773294174/

26 – 27.05 | Warsztaty wokalne na Dźwigozaurową nutę
CKE Stara Rzeźnia / Jasne Błonia

IGA'cki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa zaprasza na warsztaty wokalne dzieci w dniu 26 maja i 27 maja dla wszystkich podczas spotkania POD PLATANAMI; Zachęcamy mieszkańców Szczecina do wspólnego śpiewania o szczecińskim
charakterze miasta i jego portowych urządzeniach a szczególnie dźwigozaurach.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/775719829305103/

27.05 | "W ogniu doświadczeń" Piknik profilaktyki przeciwpożarowej oraz promocji wolontariatu w dziedzinie ratownictwa i ochrony ludności. | Jasne Błonia

W ramach Spotkania POD PLATANAMI OSP Gryf w Szczecinie zaprasza na piknik aktywności o charakterze profilaktycznym, promującym działalność na rzecz ratownictwa i ochrony ludności. Na miejscu pokazy ratownicze.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/1718997188181680/

27.05 | Miasteczko Teleskopów na Jasnych Błoniach 27 maja 2018
Jasne Błonia

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie umożliwi mieszkańcom Szczecina kontakt z zaawansowanym technicznie i innowacyjnym sprzętem wykorzystywanym do obserwacji astronomicznych oraz badań naukowych. W ramach Spotkania POD PLATANAMI, w godz. 11.00-18.00 będzie możliwość obserwacji zjawisk astronomicznych z użyciem teleskopów.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/204291553698969/

27.05 | Moja przygoda z morsowaniem | Jasne Błonia

Szczecińsko-Policki Klub Morsy im. Zbyszka Ulatowskiego
zaprasza odważnych i chętnych do majowego morsowania. W ramach Spotkania POD PLATANAMI 27 maja odbędą się rozmowy z ekspertami oraz kąpiel w basenie z lodem na terenie imprezy.

27.05 | SzczecinTrails - Bezpieczna jazda pod Platanami | Start: Jasne Błonia

Fundacja Szczecin Trails zaprasza w godz. 11.00-14.00 na swoje stoisko, gdzie odbędzie się otwarte szkolenie z techniki jazy. O 14.00 startuje wycieczka rowerowa do Puszczy Wkrzańskiej.

27.05 | Nightskating z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka | Start: Jasne Błonia

Stowarzyszenie Rollkowy Szczecin propaguje aktywny wypoczynek! W ramach TIP 2018 odbędzie się przejazd wieczorny dla rolkarzy ze Szczecina, ulicami miasta. Trasa rozpocznie się i zakończy na Jasnych Błoniach.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/2166359810319127/

27.05 | Punkt Promocji Zdrowia E-Medycyna | Jasne Błonia

Fundacja na rzecz aktywnego rozwoju telemedycyny i e-zdrowia w Polsce - Fundacja EMedycyna zaprasza na swoje stoisko podczas Spotkania POD PLATANAMI. Na miejscu edukacja w zakresie zdrowego stylu życia, odżywiania się, aktywności fizycznej,prowadzenie badań profilaktycznych (badanie ciśnienia krwi, badanie EKG, spirometria, pulsoksymetria).

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/2027067027544363/

Każdy mieszkaniec Szczecina będzie miał możliwość zobaczyć jak ciekawą ofertę mają lokalne organizacje pozarządowe. Zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które będzie odbywać się podczas XVII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Zachęcam do znalezienia czegoś dla siebie!

 

Share This:

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *