Pod Platanami – Szczecin 2018 – Podsumowanie

Moi drodzy,

Nadszedł czas by podsumować niezwykłe wydarzenie jakim był Tydzień Inicjatyw Pozarządowych! Dla przypomnienia TIP to taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa pokazują jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe zaprezentowały podczas tego tygodnia (21-27.05.2018r.).

Jest mi niezmiernie miło, że Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce „Fundacja e-medycyna” (w której działanie jestem zaangażowany) mogła reprezentować godnie  Szczecin pokazując, że rozwój telemedycyny i e-zdrowia w tym regionie stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest nam niezmiernie miło, że wszelkie działania prowadzone w tym kierunku (telemedycyna i e-zdrowie) kojarzone są z naszą fundacją.

W niedziele (tj. 27 maja) odbył się Wielki Piknik Pasji na Jasnych Błoniach. Zespół fundacji e-medycyna uczestniczył w tym wydarzeniu organizując Punkt Promocji Zdrowia.  Na miejscu (impreza rozpoczęła się o godzinie 11 i potrwała do wieczora) krzewiliśmy wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia, odżywiania się, aktywności fizycznej, prowadzenia badań profilaktycznych (badania ciśnienia krwi, badania EKG, spirometria, pulsoksymetria). Cieszymy się ogromnie, że tak dużo osób interesowało się naszym stoiskiem i brało czynny udział w badaniach.

Poniżej prezentuje film-relacje ze szczecińskiego spotkania organizacji pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach 2018. Dowiecie się jak wyglądał Punkt Promocji Zdrowia Fundacji e-medycyna, a także jak prawidłowo podłączyć urządzenie EHO-mini Event Holter czyli miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania. Na moim ciele instalowaliśmy elektrody i wykonaliśmy przykładowe badanie.

Partnerzy:
Share This:

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *