Dzień dobry,
Moi drodzy, z wielką radością chciałem zakomunikować, że działania Fundacji e-Medycyna zataczają coraz większe i większe koła. Miło mi słyszeć i czytać, że dzięki zaangażowaniu fundacji w projekty i inne inicjatywy społeczne, o naszej aktywności słychać na co dzień w radio (Radio Plus – już od 8 rano :), a reklamy i inne aktywności są widoczne także na łamach takich gazet jak np. Kurier Szczeciński (i wiele innych), nie wspominając już o social mediach :). Nie spoczywamy na laurach i dzięki uprzejmości MOPR Szczecin oraz Dziennego Domu Seniora „WIGOR” w dniu 19.11.2018r. przeprowadziliśmy warsztaty telemedyczne dla seniorów dotyczące telekardiologii.
Telekardiologia to bardzo ważna odnoga telemedycyny w zachodniopomorskim, mocne podwaliny pod tę dziedzinę medycyny zostały ugruntowane przez dwóch regionalnych przedstawicieli tego nurtu – profesor Jarosław Gorący oraz doktor Krzysztof Przybycień którzy już co najmniej 25 lat są związani z telekardiologią. Wymienieni eksperci (leczący na co dzień SPSK2 PUM w Szczecinie) z miłą chęcią dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy z pacjentem, a także wiedzą z zakresu telekardiologii i profilaktyki zdrowotnej serca. Podczas warsztatów opowiadali z jakimi przypadkami spotykają się na co dzień, jakie rozwiązania stosowane są w ich pracy i przekazali kilkanaście „złotych rad” jak dbać o swoje serce na co dzień (w tym przy użyciu dostępnych systemów telemedycznych). Ja natomiast mogłem pokazać jak w praktyce działają i jak bardzo są przyjazne osobom starszym nowoczesne urządzenia telemedyczne. Jako współprowadzący fundacje cieszę się, że możemy z taki ekspertami współpracować i czerpać garściami tak fachową wiedzę w celu udoskonalenia w niesieniu pomocy.
Kilka słów o Dziennym Domu Seniora „WIGOR”. Dom powstał przy ul. Królowej Jadwigi 45 A i 45 C, placówka została przygotowana dla osób starszych w ramach programu Dom dla Seniora. W Dziennym Domu Senior WIGOR prowadzone są zajęcia dla grupy około 30 seniorów przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dom jest otwarty od godziny 08:00 do godziny 18:30. Seniorom została udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także możliwość do działań samopomocowych na rzecz środowiska lokalnego. Na miejscu znajduje się sala do ćwiczeń, pokój biblioteczny, pokój pielęgniarki, pokój konsultacyjny, pokój do wypoczynku, łazienki, toalety, szatnie oraz wspólna sala w której seniorzy przygotowują i spożywają posiłki. Uczestnicy mają również zapewniony jeden ciepły posiłek w ciągu dnia.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów (27 zdjęć):
P.S. Miałem tyle zadań podczas takiego warsztatu (mi.in. opowiadanie o urządzeniach, platformie telemedycznej, robienie zdjęć), że zrobiłem sobie przez przypadek tylko jedno małe selfie 🙂 pod zdjęciem 27.
P.S.2 Zapraszam także do zaglądania na moją listę aktywności (tutaj).