Blog

Cześć Wam!

26 października (to już dzisiaj 😉 już drugi raz, chciałbym Was zaprosić na Facebook Live do programu Kobiecy Dyskurs stworzonego przez Panią Agatę Baryłę. Tematem programu będzie tym razem serce, a dokładniej kilka „trików” i zasad, aby dbać o serce jak najlepiej. Zapraszam z tematem: Jak zadbać o Nasze serce. Co to jest Life’s Simple 7. Gościem programu będzie nasza specjalistka w tematach telemedycznych – Arleta Górecka-Przybycień (prezes Fundacji e-Medycyna oraz Prezes TeleCardio Sp. z o.o.)

Serdecznie zapraszam 🙂 Więcej szczegółów poniżej:

Poniedziałek, 26 października 2020 o godz.: 10:00

 more

Cześć,

Dziś jedna z najbardziej wyjątkowych okazji w roku w mojej pracy – Europejski Dzień Seniora. Dzień wyjątkowy tym bardziej, iż Seniorzy to grupa do której najczęściej docieram z pomocą telemedyczną.  Podczas projektów, podczas wydarzeń, spotkań..w klubach seniora, w domach chronionych… a także podczas pomocy jako wolontariusze (nie jedną osobę by zawstydziły swoim zaangażowaniem i oddaniem sprawie). Seniorzy!!! dziękuję Wam bardzo i życzę Wam zdrówka!

 more

Dzień Dobry,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w ramach:

Fundacja na Rzecz Aktywnego rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce (fundacja e-Medycyna)

TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.

będziemy promować zachowania prozdrowotne i wykonywać badania podczas obchodów 75-lecia Szkoły Podstawowej w Ławach. Uroczyste otwarcie odbędzie się już 17 października 2020r. (w sobotę), start od godziny 14:00 w Kościele Filialnym pw. Świętego Józefa w Ławach. Szczegółowy plan umieszczam poniżej. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z następujących badań (bezpłatnie):

– pomiar ciśnienia
– badanie EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– pomiar EKG urządzeniem EHO Mini EVENT HOLTER (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– badanie poziomu cukru
– pomiar saturacji krwi i tętna
Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane także:
– działania systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratować życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.
Ławy są miejscem naszych cyklicznych odwiedzin. Nie tylko z powodu ludzi i miejsca, ale także dzięki wzorowej współpracy z Panią Sołtys (Stowarzyszenie Przyjaciół Ław) – Anna Biniaszek. Dziękujemy za zaproszenie 🙂
Zapraszamy serdecznie!

Dzień Dobry,

W dniu 29.09.2020 odbyła się już 3 edycja konferencji pt.: „Europa (nie) boi się starości”. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że podczas spotkania mogłem dumnie reprezentować dwie jednostki:

Fundacja na Rzecz Aktywnego rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce (fundacja e-Medycyna)

TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.

Cieszę się tym bardziej, iż zostaliśmy po raz kolejny zaproszeni na te wyjątkowe wydarzenie. W tej edycji mieliśmy przyjemność zaprezentować nowy temat który upowszechniamy i wprowadzamy w naszym województwie (w szpitalach i placówkach medycznych), a mianowicie: more

Dzień Dobry,

Bardzo się cieszę, że jako współzałożyciel Fundacji na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – Fundacja „e-Medycyna” i przedstawiciel TeleCardio będę miał możliwość (wraz z Arletą Górecka-Przybycień) wystąpić na znakomitym Festiwalu Stress Off w Szczecinie z tematem:

Serce prosi – nie stresuj się. Czy telefon może leczyć?

 more

Dzień Dobry,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – Fundacja „e-Medycyna” będzie promować zachowania prozdrowotne i wykonywać badania podczas otwarcia Oratorium Stasiówka. Uroczyste otwarcie odbędzie się już 19 września 2020r. (w sobotę), start od godziny 14:45 w Nowogródku Pomorskim. Szczegółowy plan umieszczam poniżej. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z następujących badań (bezpłatnie):

 more

Dzień dobry, w tym roku kolejny raz chciałbym Was zaprosi na Punkt Promocji Zdrowia 2020 – Badania TeleCardio
Fundacja e-Medycyna wraz z TeleCardio przygotowała Punkt Promocji Zdrowia, w którym uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych następujących badań:
– pomiar ciśnienia
– badanie EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– pomiar EKG urządzeniem EHO Mini EVENT HOLTER (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– na podstawie zapisów dla osób chętnych zostanie przeprowadzona konsultacja wyników badania EKG
Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane także:
– działania systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratuje się życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.
Z powodu dużego zainteresowania wydarzeniem w ubiegłym roku, w tej edycji mamy także ciekawą propozycje dla osób które chcą poznać pracę kardiologów specjalistów w swojej dziedzinie ich a co dowiedzieć się co najważniejsze – jak dbać o układ sercowo-naczyniowy.
Profesor Jarosław Gorący – przedstawi temat „Profilaktyka chorób naczyniowo – wieńcowych i serca”
Doktor Krzysztof Przybycień – przedstawi temat „Profilaktyka chorób serca i zastosowanie telemedycyny w kardiologii”
Harmonogram:
Czwartek 10.09.2020
Panel 1 – od 12:00 – O telemedycynie
Panel 2 – Spotkanie z Profesorem Jarosławem Gorącym
Panel 3 – do 18:00 – profesjonalne badania EKG
Piątek 11.09.2020
Panel 1 – od. 12:00 – O telemedycynie
Panel 2 – Spotkanie z Doktorem Krzysztofem Przybycieniem
Panel 3 – do 18:00 – profesjonalne badania EKG
Konsultacje badań EKG dla zainteresowanych przesyłamy drogą mailową.
Miejsce:
TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.
Ul. Powstańców Wlkp. 72, pokój H03
70-111 Szczecin
Link do mapki jak trafić do TeleCardio:
Promujemy zdrowy styl życia i propagujemy pozytywne zachowania prozdrowotne. Dbamy o Twoje serce. Serdecznie zapraszamy
Projekt dofinansowany jest w ramach #mikroDOTACJI2020. Sektor 3 Szczecin pełni rolę Operatora środków pochodzących z Gminy Miasto Szczecin, które lokalnym organizacjom przekazywane są w systemie regratingu.

0 comments

Cześć Wam,

Po pierwsze Wszystkiego Najlepszego Wszystkim Tatom :). Po drugie – jako, że wspieram różnego rodzaju inicjatywy, pomysły i rozwiązania – chciałbym (jak jeszcze nie mieliście okazji zrobić zrobić prezentu swoim tatom w tym roku) zaproponować pomysł firmy telemedycznej TeleCardio. Mianowicie, jest to usługa monitoringu kardiologicznego 24h/365 dni w roku. Szczegóły promocji ze strony TeleCardio:

Nie Wiesz Co Kupić Dla Taty? Zobacz Nasze Super Pomysły Na Prezent na Dzień Ojca.

Z okazji tego szczególnego Dnia każda TATA otrzyma od TeleCardio:

– paczkę elektrod (50 sztuk) w prezencie,

– rabat na zakup sprzętu Eho Mini Event Holter w wysokości 100,00 PLN

– przez cały okres trwania umowy w ramach abonamentu e-Receptę

Twój Tato podczas pierwszej e-Konsultacji porozmawia z lekarzem o przyjmowanych lekach i ich dawkowaniu. Ponadto, korzystając z e-Porady możesz uzyskać przedłużenie recepty lub otrzymać nową receptę na leki, które przyjmuje na stałe.

Sprawdź szczegóły promocji (tutaj)

 

0 comments

Dzień Dobry,

Z ogromnym zadowoleniem, chcę poinformować, że Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – „Fundacja e-Medycyna” wykonała plan mikrodotacji w programie „Wsparcie Doraźne” organizowanym przez Sektor 3.

Celem naboru było przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie miasta Szczecin.

wprowadziliśmy rozwiązanie ułatwiające funkcjonowanie i ratowanie życia wielu osobom poprzez wprowadzenie pomysłu:

 more

0 comments

Cześć :),

Z zadowoleniem chciałbym poinformować, że w ramach programu „Wsparcie Doraźne” dnia 19.05.2020 Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce przekazała sprzęt (3x Eho Mini Event Holter oraz elektrody do badań) do następujących placówek na terenie Szczecina:

 • Klubu Seniora (ul. Sławomira 10, 71-621 Szczecin)
 • Domu Chronionego dla Seniorów (ul. Chodkiewicza 10/2, 70-306 Szczecin)
 • Domu Chronionego dla Seniorów (ul. Bolesława Śmiałego 36/1 Szczecin)

Cieszę się tym bardziej, iż to kolejne działanie służące ochronie zdrowia i życia przez rozpowszechnianie telemedycyny (tutaj telekardiologii). Cieszy nas także fakt, że to kolejne placówki które obejmie systemem monitoringu kardiologicznego – TeleCardio.

Zapraszam do śledzenia postępów akcji w ramach mikrodotacji.

 

0 comments

Dzień Dobry,

Chciałbym dziś z Wami podzielić się dobrą nowiną, dobra nowina dotyczy kolejnego dofinansowania w ramach działań Fundacji na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce i jej celom statutowym. Radość jest o tyle podwójna i bardzo miło pisać o tym, ponieważ miałem duży wkład w pomysł i realizację tego małego przedsięwzięcia. Mam nadzieje, że nie tylko Szczecin ale także inne miasta w Polsce będą mogły z takiego pomysłu skorzystać i będą przeciwdziałać skutkom SARS-CoV-2 za pomocą telemedycyny. A teraz przedstawie Wam o co chodzi (opierając się na informacjach z naszej fundacji): more

Dzień Dobry,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – „Fundacja e-Medycyna” ponownie otrzymała mikrodotacje na realizacje Punktu Promocji Zdrowia 2020. W ramach szczecińskiego programu regrantingu dla organizacji pozarządowych (mikrodotacji) Fundacja Sektor 3 przydzieliła środki w kwocie – 1600zł.

Punkt Promocji Zdrowia 2019 cieszył się dużym zainteresowaniem dlatego też podjęliśmy decyzje o złożeniu wniosku na rok 2020. Realizacja PPZ 2020 ma na celu przekazać wiedzę prozdrowotną poprzez spotkania edukacyjno-informacyjne ze specjalistami w zakresie chorób sercowo-naczyniowych, a także wykonywać badania EKG za pomocą nowoczesnych urządzeń telemedycznych (wypożyczanych przez  lidera usług telekardiologicznych – TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.) dla zainteresowanych uczestników spotkania – nieodpłatnie.

Serdecznie zapraszamy już 10 i 11 września 2020. Oczywiście, będę informować na bieżąco o starcie wydarzenia.

Dziękuję 🙂

Wyniki pierwszego naboru w konkursie #mikroDOTACJE2020 (kliknij)

Dzień Dobry,

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Wam zasadę działania usługi kardiologicznej (którą prezentuje firma TeleCardio) polegającej na monitorowaniu pracy serca w określonych ramach czasowych.

Opis ze strony TeleCardio:

Zazwyczaj zgłaszają się do nas pacjenci z problemami kardiologicznymi (z szeregiem dolegliwości sercowo-naczyniowych, z rozpoznaną chorobą wieńcową, po przebytym zawale), ale także osoby które chcą po prostu sprawdzić działanie swojego serca lub serca swoich bliskich. Pacjent decyduje przez ile dni chce wykonywać badania. Ma do wyboru 3, 7 lub 21 dni. TeleCardio wypożycza aparat (certyfikowany aparat medyczny) i wykonuje krótkie szkolenie z obsługi. Zaletą urządzenia do wykonywania EKG jest fakt, że jego działanie jest dziecinnie proste, a samo badanie sprowadza się do przyklejenia elektrod na ciele i do naciśnięcia jednego przycisku na urządzeniu. W razie wystąpienia incydentu kardiologicznego
aparat jest w stanie zdiagnozować:
– rzadko występujące arytmie, kołatania serca
– rzadko występujące zaburzenia przewodnictwa, zwolnienia akcji serca
– przyczyny omdleń i stanów przedomdleniowych
– występowanie arytmii i zaburzeń przewodnictwa nie odczuwanych przez pacjenta (tak zwanych „niemych”)
– występowanie zaburzeń rytmu i zaburzeń przewodnictwa w godzinach nocnych
– nieprawidłowości w funkcjonowaniu stymulatorów i innych urządzeń elektrycznych wspomagających pracę serca
– ocenić skuteczności leczenia farmakologicznego
– „nieme” niedokrwienie mięśnia sercowego
– skuteczność i bezpieczeństwo stosowanego leczenia
Aparat po wykonaniu badania samoczynnie wysyła badania EKG do naszego Centrum Telemedycznego, tam natomiast czekają już nasi specjaliści – kardiolodzy. Po zebraniu wyników z dowolnego pakietu (3, 7 lub 21 dniowego) kardiolog opisuje badania. Opisane badania są następnie szyfrowane tak aby mógł je otworzyć tylko pacjent i wysyłane drogą elektroniczną na skrzynkę e-mail. Usługa jest dostępna na terenie całej Polski.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani cenami pakietów zapraszamy do kliknięcia dowolnego linku poniżej:

PAKIET 1 EHO (3 dni)

PAKIET 2 EHO (7 dni)

PAKIET 3 EHO (21 dni)

Pozdrawiam 🙂

 

Dzień Dobry, Moi Kochani!

Chciałbym Was zaprosić do kolejnej edycji zbiórki na aparat do wykonywania badań EKG serca dla potrzebującej osoby.

Zbieram (jako wolontariusz Fundacji e-medycyna) pieniądze na miniaturowy, mobilny aparat do telediagnostyki oraz telemonitorowania o nazwie EHO-MINI (Event Holter).

Dzięki temu aparatowi najbardziej potrzebujący pacjent, będzie mógł wykonać badania EKG serca bez wychodzenia z domu. W ten sposób nie będzie narażał siebie i innych na utratę zdrowia w związku z panującą pandemią koronawirusa.

 more

0 comments

Cześć Wam,

Jako, że wspieram wszelkie inicjatywy telemedyczne chciałbym przedstawić jeden z fajniejszych pomysłów na Walentynki 2020, a mianowicie pomysł telekardiologicznej spółki TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. na pakiet monitoringu kariologicznego w niższej cenie. Poniżej przedstawiam informacje ze strony TeleCardio o promocji: more

0 comments

Dobra… w swoim żywiole… Będąc wiele lat menedżerem od różnych „boleści” uczysz się i zdajesz sobie sprawę, że trzeba być wewnętrznie zorganizowanym aby dobrze wykonywać swoje obowiązki. Te zorganizowanie powinno odbywać się na prawie każdej płaszczyźnie (wyłączenie od reguły – to porządek w pokoju i na biurku 😉  more

0 comments

Kochani, w odróżnieniu od wielu życzeń które czytacie, życzę Wam:

 1. Abyście poczuli RADOŚĆ – bo żyjecie w ciągłym pędzie i biegu.
 2. W MIŁOŚCI – abyście poczuli prawdziwe spełnienie (bo w tych czasach towarzyszą jej niepotrzebne zmiany i nieufności).
 3. Abyście nie stali obok.
 4. Aby Wam się CHCIAŁO, walczyć o zdrowie, walczyć o miłość.
 5. Kobietom Życzę aby Wasi potencjalni i/lub zdobyci partnerzy starali się o Was. Byli Cierpliwi i żebyście były dla nich NAGRODĄ.
 6. Każdemu tacie który ma obowiązek płacenia alimentów, życzę aby miał pieniądze…i aby przyszła do niego zmiana myślenia… że to priorytet.

I chcę Wam podarować jeszcze jeden fragment ewangelii (do refleksji)… myślę, że każdy z Was sobie coś wyciągnie dobrego z tego fragmentu :).

Ewangelia świętego Mateusza, przypowieść o siewcy:

13 Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją.

14 Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza:
Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie,
patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.

Życzę Wam, abyście dostrzegli i zrozumieli, do tego ciepłych, rodzinnych i zdrowych Wesołych Świąt!
Adrian Naumowicz

Kochani,

Czasami to zaczyna się przypadkiem…dokładnie tak.

Jak dobrze wiecie, a jak nie wiecie to zapewne kojarzycie, w naszych założeniach statutowych priorytetem są działania związane z profilaktyką zdrowia. Nie planowaliśmy, że w przyszłości będziemy „rozbijać się” na inne dziedziny na których się tak naprawdę nie znamy. Sektor profilaktyki zdrowia i telemedycyny był i jest naszym konikiem. Do czasu…no właśnie, do czasu kiedy Edyta Majewska-Garguła ze Stowarzyszenia Dobrych Działań dla Gminy Kołbaskowo nie zaprosiła nas (Arleta Górecka Przybycień, Adrian Naumowicz) do pomocy w działaniach dla „Domu dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży” w Karwowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Te nowe środowisko i zakres działań były dla nas nowością, ale już po pierwszym spotkaniu postanowiliśmy, że nie odpuścimy, chcemy pomóc i bardzo chcemy działać. Na łamach naszej strony będziemy systematycznie umieszczać relacje z każdego takiego takiego spotkania… bo jest szereg osób (prowadzących zajęcia i wolontariuszy) którym musimy bardzo podziękować. Dziś chcielibyśmy serdecznie podziękować za życzliwość sióstr w tym głównej prowadzącej ośrodek siostrze Nikodemie oraz osobom bez których nie nabrałoby to takiego tempa Agnieszce Zalewskiej z Polskiej Fundacji Przeciw Uzależnieniom oraz Agacie Baryle i Tatianie Staroń z Collegium Balticum które zasilały nasze szeregi osobiście i szeregiem wolontariuszy. Na Was zawsze można było liczyć.

Zanim będziemy uchylać aktywność z naszych wspólnych działań, chcemy Was zaprosić do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego „Dom siostry Nikodemy”, w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Dowiecie się, jak to wszystko się zaczęło…i jak poprzez nasze wspólne działania chcemy zmieniać Dom na lepsze.

Zapraszamy serdecznie – link do audycji

Poniżej fotorelacja z dnia 17.08.2019r. gdzie zbierane były materiały do reportażu.

Dzień Dobry,

Kochani, za nami już III i IV spotkanie (10 i 17.10.2019r.) zatytułowane „Czwartki z telemedycyną”. Wśród uczestników propagujemy zachowania prozdrowotne i uświadamiamy już nawet od najmłodszych lat, jak ważne są: profilaktyka zdrowia, uprawianie sportu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, dieta (ogólnie wszystkie czynniki prowadzące do zdrowego stylu życia).

Podstawowymi problemami społecznymi z którymi się dotychczas spotkaliśmy są:

 • bagatelizowanie podstawowych zasad zdrowego trybu życia,
 • nie stosowanie się do zaleceń prawidłowego sposobu odżywiania,
 • brak aktywnego spędzania czasu czy wykonywania podstawowych badań profilaktycznych.

Z dotychczasowych analiz Fundacji e-medycyna i TeleCardio wśród lokalnej społeczności, które zostały do tej pory przeprowadzone w ramach działania „Punktu Promocji Zdrowia” i wydarzenia „Czwartki z telemedycyną” wynika, że:

 • niewiele osób wykonuje systematyczne pomiary ciśnienia tętniczego krwi, wydolności oddechowej czy pomiary masy ciała;
 • niewiele osób stosuje się do prostych zasad, które mogłyby przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i kondycji fizycznej
 • mało osób posiada wiedzę dotyczącą głównych przyczyn powstawania poważniejszych dolegliwości zdrowotnych
 • wiele osób nadużywa produkty szkodliwe i bagatelizuje ich negatywny wpływ na organizm i stan zdrowia tj. alkohol czy nikotynę, co wpływa na funkcjonowanie społeczne, jak i psychiczne człowieka;
 • brakuje podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.

Tego typu zaniedbania są przyczyną wielu problemów zdrowotnych i chorób. Brak podejmowania działań profilaktycznych powoduje, że choroby są diagnozowane najczęściej zbyt późno, w związku z czym wzrasta odsetek osób, które muszą podejmować leczenie farmakologiczne. Leczenie takie nie przynosi jednak długotrwałego efektu, dlatego tak istotne jest prowadzenie działań profilaktycznych oraz edukacja ludności. Możliwość kreowania odpowiednich postaw wśród uczestników wydarzenia “Czwartki z telemedycyną” ma znaczenie szerokie i uniwersalne poprzez edukację wszystkich grup wiekowych. Warto podkreślić fakt, że inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności i z tej strony chcemy podziękować zespołowi „Fundacji E-medycyna” za aktywne działanie w tym obszarze i tworzenie tak wielu akcji oraz liderowi usług telekardiologicznych na Pomorzu Zachodnim – TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. za dostarczenie Fundacji e-medycyna specjalistycznego sprzętu do badań EKG.

Chciałem podziękować serdecznie osobom które zdecydowały się z nami spotkać (10 i 17.10.2019r.). Chciałem także gorąco zaprosić na następne spotkanie już w ten czwartek (24.10). Poniżej harmonogram:

Czwartek 24.10.2019

godz. 17:30 – 19:15 – O telemedycynie (panel tematyczny), pomiar ciśnienia, badanie EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG). Pacjent otrzyma wydruk badania EKG do ręki lub na adres-e-mail, może przekazać wyniki swojemu kardiologowi do opisu bądź zlecić opis badania specjaliście z TeleCardio. Połączone panele.

Spotkania są limitowane osobowo. Podczas jednego spotkania maksymalnie może zgłosić się do 6 osób.

Zapisy:

Facebook: (kliknij)
telefon: 510 604 184

Miejsce:

TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.

Ul. Powstańców Wlkp. 72, pokój H03

70-111 Szczecin

Link do mapki jak trafić do TeleCardio: (KLIKNIJ)

Zapraszamy serdecznie!

Kochani,

Moja działalność to nie tylko projekty, badania i warsztaty w dziedzinie medycznej (telemedycznej), ale także ścisła współpraca z gronem naukowym, uczelniami i stowarzyszeniami. Chciałbym dziś zaprezentować Wam owoc mojej współpracy (partner wydarzenia) z najstarszym stowarzyszeniem naukowym w Polsce (którego jestem także członkiem), a mianowicie Towarzystwem Nauk Organizacji i Kierownictwa (oddział Szczecin). Od wielu miesięcy prowadziliśmy rozmowy na temat utworzenia konferencji, która wpisywałaby się w ekonomiczny charakter stowarzyszenia, a także łączyła pokolenia (od studentów do seniorów). Tak powstał pomysł konferencji pod nazwą:

Dzień Organizacji – Srebrna gospodarka – wyzwaniem dla biznesu i nauki.

 more

Dzień Dobry,

Jest Mi niezmiernie miło zaprezentować Drodzy Czytelnicy relacje z pierwszego Dnia Zachodniopomorskich Targów 60+, które odbyły się 12.10.2019r. w hali Netto Arena w Szczecinie. Wydarzenie było adresowane do seniorów oraz wystawców z branż oferujących produkty i usługi dla osób starszych. Cieszę się bardzo, że mogłem być częścią tak fantastycznego wydarzenia.

Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce  „Fundacja e-medycyna” przygotowała we współpracy z TeleCardio oraz FitClub Szczecin następujące możliwości bezpłatnych badań i konsultacji:

 • badania EKG,
 • badania ciśnienia krwi,
 • pomiar cukru we krwi,
 • analiza składu masy ciała BMI z konsultacją medyczną dietetyka,

Ze względu na ogromne zainteresowanie naszym stoiskiem, osoby które nie zdołały zrobić sobie badań, mogą zapisać się na wydarzenie tutaj: (kliknij)

Poniżej prezentuję sobotni plan atrakcji oraz fotorelacje z pierwszego dnia wydarzenia.

 

Dzień Dobry,

Kochani za nami drugie spotkanie pt: „Czwartki z telemedycyną”. Jak zwykle było wesoło, z dużą dawką wiedzy i badaniami. Poruszyliśmy wiele tematów związanych z nowoczesną telemedycyną. Jesteśmy mile zaskoczeni, bo pojawiają się pierwsze pytania, na które w odpowiedzi musimy się więcej „nagimnastykować”. Pytacie o coraz bardziej skomplikowane rzeczy – cieszy nas to bardzo. more

0 comments

Dzień Dobry,

Kochani, cytując Platona: „Najważniejszy w każdym działaniu jest początek”. Taki przyświecał nam cel (fundacja e-medycyna) organizując serie „Czwartki z telemedycyną”. Przez ostatnie lata, zbieraliśmy wiele informacji od Was z jakimi problemami zdrowotnymi się borykacie na co dzień. Wiemy, także jak dużo pracy trzeba włożyć aby być zdrowym w dzisiejszym Świecie (poziom stresu, cukier, sen, sport, dieta i wiele innych czynników). Postanowiliśmy połączyć te informacje, i te dobre i te złe, w jedną całość i popatrzeć na rozwiązania przez pryzmat nowoczesnej medycyny.  more

Cześć Wam,

Rok szkolny za pasem, zespół fundacji e-medycyna czuje mocno w kościach wrzesień i związany z tym miesiącem start wielu przedsięwzięć (warsztatów, badań i nowych rozwojowych projektów). Jako stałe ogniwo zespołu, nie mogę się czuć inaczej :). Nadal realizujemy założenia statutowe i pomagamy na coraz szerszą skalę. Po intensywnych pracowitych wakacjach, zostało nam sporo sił aby kontynuować swoje działania i tak chciałbym Was zaprosić w imieniu własnym i fundacji na kolejny Punkt Promocji Zdrowia z bezpłatnymi badaniami w Szczecinie.

 more

W ramach Kampania „Przejdź na Jasną Stronę Mocy” już 06.09.2019 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się cykl wykładów na temat radzenia sobie ze stresem, umiejętności rozpoznania niebezpiecznych dla naszego zdrowia objawów, diagnostyki zdrowia online.

 more

Dzień Dobry Moi Drodzy,

Na moment chciałbym wrócić do wydarzeń mających miejsce w maju tego roku, a mianowicie w dniach 22-23 maja Fundacja e-Medycyna wraz z liderem usług telekardiologicznych na Pomorzu Zachodnim TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. przygotowała Punkt Promocji Zdrowia, w którym uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych wykładów i badań w ramach mikrodotacji przydzielonych przez Sektor 3 z Urzędu Miasta Szczecin. Moje działania polegały głównie na tym, aby przygotować wszystko na tip-top przed i w trakcie poopowiadać o telemedycynie i wykonywać badania EKG dla osób uczestniczących w wydarzeniu. Krótką fotorelację zobaczycie na samym dole wpisu, niestety nie załapałem się na żadne zdjęcie z powodu nadmiaru obowiązków (głównie badań EKG). Link do wydarzenia (tutaj).

 more

0 comments

Dzień Dobry, Moi Kochani!

Chciałbym Was zaprosić do kolejnej edycji zbiórki na aparat do wykonywania badań EKG (już trzeciej w tym roku) dla potrzebującej osoby. Piszę „kolejna edycja” ponieważ z wpłatami jest różnie, po pierwsze cieszę się że w ogóle są, po drugie – zawsze towarzyszy mi duża wiara w cel i pewność siebie tak więc wierzę, że małymi łyżkami dozbieram na taki jeden aparat już niedługo. Wszystko dzięki Waszym hojnym datkom.

 more

0 comments

Cześć,

Każdy z Was wie jaką wartością są dodatkowe polubienia Waszych facebookowych stron. W sumie dzięki nim, wzbudzacie większe zaufanie, możecie bardziej zainteresować potencjalnego klienta swoim produktem lub usługą albo poprawić swój wizerunek. Bardzo często jest to odwiedzający (użytkownik) który ogląda pierwszy raz Waszą stronę. Dlatego też, warto zadbać o to aby wizerunek strony był jak na najwyższym poziomie. Polubienia strony (ilość like’ów) są jednym z decydujących czynników warunkujących czy klient będzie korzystał z Waszego asortymentu czy po prostu wybierze kogoś innego. W tej sytuacji, ilość ma naprawdę duże znaczenie. more

0 comments

Dzień Dobry,

Wakacje już rozpoczęte, pogoda sprzyja nam na każdym kroku. Taka aura powoduje, że wydarzeń jest co nie miara (tym bardziej tych sportowych na otwartych powietrzu). Przed fundacją stoją nie tylko wyzwania związane z realizacją i pomocą w tych przedsięwzięciach, ale także z informowaniem Was nasi Drodzy Czytelnicy co i w jakim momencie się działo. Dzisiaj chciałbym przedstawić relację z V Biegu Przełajowego Śladem Templariuszy z Chwarszczan, gdzie wraz z personelem Szpitala w Dębnie im. św. Matki Teresy z Kalkuty sp. z o.o. obejmowaliśmy patronat medyczny. more

0 comments

Dzień dobry,

Jeszcze w niedziele zachęcałem Was do oddania głosów na kandydatów do Parlamentu Europejskiego 2019. Specjalnie przyjechałem do mojej rodzinnej miejscowości – Sulechów – aby oddać głos. Oto krótka realacja video:

 more

0 comments

Dzień Dobry,

20 -25 maja, czyli Tydzień Inicjatyw Pozarządowych! To taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą mogły pokazać jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować.

 more

Dzień Dobry,

Zapraszam serdecznie do obejrzenia fotorelacji (67 zdjęć) z 46 Maratonu Dębnowskiego. Byłem w środku fantastycznego sportowego wydarzenia. Cieszę się bardzo z przyjazdu do Dębna – tym bardziej, iż nasze „medyczne” stoisko dotyczące projektu Dbam o Zdrowie wzbudziło niezwykłe zainteresowanie i było wręcz „oblegane”.

 more

0 comments

Dzień Dobry Kochani, dzisiaj artykuł z dziedziny nowoczesnej medycyny.

Rewolucja w transplantologii sercowo-naczyniowej coraz bliżej.. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie drukują pierwsze w historii trójwymiarowe serce. Do druku 3D wykorzystują materiał od pacjenta oraz przygotowany wcześniej własny materiał.

Jest to działanie przełomowe ponieważ zaprojektowane serce całkowicie odpowiada właściwościom immunologicznym, komórkowym, biochemicznym i anatomicznym pacjenta.

 more

Dzień Dobry, Moi Kochani!

Chciałbym Was zaprosić do kolejnej edycji zbiórki na aparat do wykonywania badań EKG (już drugiej w tym roku) dla potrzebującej osoby. Piszę „kolejna edycja” ponieważ z wpłatami jest różnie, po pierwsze cieszę się że w ogóle są, po drugie – zawsze towarzyszy mi duża wiara w cel i pewność siebie tak więc wierzę, że małymi łyżkami dozbieramy na taki jeden aparat już niedługo. Wszystko dzięki Waszym hojnym datkom.

 more

0 comments

Dzień Dobry,

Chciałbym z Wami podzielić się ciekawym doświadczeniem-przygodą którego uczestnikiem byłem ostatnio. Jedna ze szczecińskich firm poszukiwała modeli/statystów do pozowania w celu stworzenia cyfrowych modeli 3D do wizualizacji architektonicznych. Potrzebne były osoby szczupłe o przeciętnej lub ponad przeciętnej aparycji w każdym wieku (dzieci, dorośli, osoby starsze, mężczyźni i kobiety). W ten sposób w/w modelki i modele biorą zazwyczaj udział we współtworzeniu profesjonalnych wizualizacji 3D, takich jak:

 • fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne,
 • fotorealistyczne wizualizacje urbanistyczne wnętrz,
 • fotorealistyczne wizualizacje ubranistyczno-przemysłowe.

Dzięki takim poczynaniom każda z wizualizacji ma swój indywidualny charakter i przyciąga oko na dłuższy czas, nie jednego odbiorcy. Mi otworzyły się oczy gdy zdałem sobie sprawę, że za każdym razem jak mijałem jakąś nową budowę osiedla lub pensjonatu to widziałem takie plansze z pięknymi budynkami i jakby realistycznymi postaciami. Teraz już wiem, że większość tych postaci to modele i modelki którzy byli skanowani pod różnymi płaszczyznami do właśnie takich celów. Zaciekawiło mnie to, bo tak naprawdę taki niby mały element, a może mieć wpływ na wybór mieszkania pomimo innych przeszkód (chociażby finansowych) i wad (np. podmokły teren budowy). Wyobraźcie sobie kupno jeszcze nie wybudowanego mieszkania, gdzie na spotkaniu developer pokazuję Wam na ekranie monitora, piękny budynek i okolice a do tego szczęśliwych ludzi w idealnie wyprasowanych garniturach i garsonkach, pięknie uśmiechniętych, wygladających „na zajętych”, z gamą zainteresowań, uprawiających sport, do tego bawiących się z równie szczęśliwym potomstwem. To jak amerykański sen, chcę się od razu z kieszeni wyciągnąć wszystkie oszczędności i wziąć na dokładkę kredyt we frankach szwajcarskich :). Tak niewiele przecież nas dzieli, do zakupu paru metrów kwadratowych mieszkania na osiedlu marzeń. Na pięknym osiedlu, gdzie wszyscy są szczęśliwi. Jak dla mnie z perspektywy marketingowca: bardzo ciekawy zabieg marketingowy.

Z samego pozowania pamiętam dosyć dużo, pomimo tego, iż co parę minut się przebierałem, ustawiałem toż to w różnych pozach, to znalazłem kilka chwil aby obejrzeć tę „kosmiczną” skanującą maszynę. Tak, pierwsze wrażenie jakie odniosłem w środku tego urządzenia to zaskoczenie bo te duże soczysto-czerwone oświetlone żebra jak w filmach sci-fi robiły wrażenie. Wyobrażałem sobie, że po pojawieniu się na środku tejże maszynerii zostanę przeteleportowany do innego wymiaru (np. do wioski Klingonów ze Star Treka czyli jeszcze większy kocioł niż aktualnie w Polsce). Na moment przed wejściem wróciłem trochę na Ziemię, by zostać „umalowanym” (wymatowieć – aby nie odbijać świateł w stronę kamer) oraz „wystilizowanym” (abym miał odpowiednie ubrania do każdej części projektu). W sumie minimalnie do takiej przygody potrzeba:

 • wizażystki,
 • stylistki,
 • osoby do obsługi komputera i robienia zdjęć „strzałów” w odpowiednim momencie,
 • osoby ustawiającej modela w różnych wcześniej zdefiniowanych „życiowych” pozach.

Jak zauważycie (zdjęcia poniżej) na niektórych żebrach umieszczone są oświetlające diody, a na innych podoczepiane są właśnie kamery-skanery (prawdopodobnie około 120 kamer wykorzystujących najnowsze dostępne technologie). Skan jednej „nieruchomej” osoby zajmuję parę sekund. Skanery tworzą panoramiczne wizualizacje 3D 360º w kolorze. Następnie grafik-artysta 3D obrabia i „czyści” rzeźbę z wszelkich niedoskonałości. Jest to wyjątkowy sposób prezentacji projektu, pozwalający odbiorcy w dowolny sposób obracać widok aby przyjrzeć się wszystkim szczegółom w wybranej perspektywie. Tak przygotowany model 3D można przekazać do dalszych potrzeb np. do wizualizacji architektonicznej. Innym równie ciekawym wykorzystaniem projektu 3D jest stworzenie swojej figurki – kopii. Tak, dokładnie, Wasze zdjęcie 3D można wrzucić do drukarki 3D i mieć swoją 15-35cm figurkę stojącą na biurku albo na kominku…albo gdziekolwiek :). Bajer fajniejszy niż figurka z kinder niespodzianki. Ciekawy pomysł na prezent, jednak dla wielu jeszcze za bardzo kosztowny.

Podsumowując, cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak fajnym doświadczeniu. Pracuję w nowych technologiach medycznych, widziałem już wiele „kosmicznych” technologii, jednak ta „maszyna” mogła mnie także nie jednym zaskoczyć. Może moje zadowolenie wydarzeniem spowodowane było tym, że w przyszłości chciałbym zbudować taki symulator VR dla lekarzy, którzy będą mogli przeprowadzać liczne operacje (ucząc się) w wirtualnej rzeczywistości. W konsekwencji aby z VR, bez strachu przejść do prawdziwych operacji. Wierzę w to mocno 🙂

Dziękuję bardzo Pawłowi Potemkowskiemu i jego zespołowi za profesjonalne przygotowanie, wiedzę oraz atmosferę, dziękuję Lilia Lipska z Tobą zawsze fajnie współpracować przy planie. Pozdrawiam serdecznie.Was natomiast zapraszam do galerii poniżej:

0 comments

Dzień Dobry,

Może zabrzmi to dla wielu osób dziwnie, ale dzisiaj jest moje ulubione święto w roku (nie moje urodziny, nie Boże Narodzenie). Powtarzam to co roku:

„Zawdzięczam w dużej mierze kobietom – duże szczęście, sukces i miłość. Przysłużyły się w ciągu mojego życia do wypracowania niesamowitego schematu…z którego jestem zadowolony.”

Przesyłam Wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz licznych sukcesów prywatnych i zawodowych! Z uśmiechem pokonujcie trudy codzienności a z pracy starajcie się czerpać wyłącznie satysfakcję.

Przesyłam Kwiaty i Serducho miłego dnia! 🙂

 

O co chodzi z tą inicjatywą?

Kochani od początku roku, prowadząc fundacje otrzymuję liczne wiadomości z pytaniami związanymi z podatkiem PIT (to najczęstsze z nich):

 1. Czy mogę przekazać swój 1% podatku za 2018r. na jedną z organizacji pożytku publicznego w zamian za samo rozliczenie (tj. barterem).
 2. Czy znam kogoś kto chciałby z takiej opcji skorzystać. Za 1% podatku rozliczyć PIT.
 3. Czy znam księgowe, biura rachunkowe, osoby posiadające uprawnienia i chęci do rozliczenia PIT.

Serce mam jedno, PIT także jeden do rozliczenia, ciężko byłoby pomóc wszystkim. Jednak chce działać i proponuję proste działanie, a mianowicie:

Na tej stronie (a także na tablicy Adrian Naumowicz na facebooku), chcę umieszczać informacje o osobach które:

 1. Zadeklarują się, że rozliczą PIT za 1%, nie pobierając dodatkowej opłaty.
 2. Zadeklarują się, że chcą w ten sposób nie ponosząc dodatkowej opłaty, rozliczyć swój PIT za 2018r. za 1%.

Na tej stronie umieszczę dwie tabelki które będę uzupełniał w następujący sposób:

L.P. Imię Nazwisko lub nazwa firmy, spółki. e-mail telefon facebook
1. np. Biuro Rachunkowe Jan Kowalski

w razie tej opcji, proszę o zgłoszenie na adres me@adriannaumowicz.com wyślę formularz RODO i zgodę na podanie podstawowych informacji do kontaktu, abym mógł te informacje umieścić w tabelce powyżej.

W przypadku facebooka, proszę wklejać informacje pod postem (kliknij).

Np. Biuro rachunkowe Jan Kowalski rozliczę PIT  lub Janina Nowak przekażę 1%.

Proste zasady, w razie pytań proszę pytać, pomagajmy sobie nawzajem!

0 comments

Kochani,

Zbliża się Walne Spotkanie Organizacji Pozarządowych w UM Szczecin (dokładnie 15.02.2019) na którym zostaną wybrane osoby do Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kadencję 2019-2021. Na dniach dokładnie zaprezentujemy naszą kandydatkę do Rady – Arletę Górecką-Przybycień z Fundacji e-Medycyna.

 more

0 comments

Dzień Dobry, Moi Kochani!

Tym razem chciałem Was zachęcić do zbiórki pieniędzy, a dokładniej do „dozbierania” jeszcze takiej samej kwoty, aby zakupić aparat do wykonywania badań EKG. Tak jak wspomniałem, pod koniec roku 2018r. wypuściliśmy dwie akcje charytatywne na facebooku w której uzbieraliśmy 1020,12 zł. Wszystko dzięki Waszym hojnym datkom.

 more

0 comments

Kochani Dziadkowie w dniu Waszego Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

0 comments

Kochane Babcie w dniu Waszego Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

Dzień Dobry,

Nowy Rok już za pasem, połowa stycznia to dla mnie i Fundacji e-Medycyna także czas na nowe działania (w tym projekty, akcje charytatywne, pomoc we współpracy z wolontariuszami). Korzystając z okazji Nowego Roku chciałbym zachęcić do wolontariatu nowe osoby i przybliżyć tym samym czym się zajmujemy i w jakich obszarach jeszcze poszukujemy pomocy. Jeden z takich obszarów to pomoc w wykonywaniu badań w hospicjach, domach spokojnej starości, badaniach osób niepełnosprawnych, wszystkich tych badań które ze względu na brak możliwości poruszania osoby chorej, trzeba wykonać na miejscu – u pacjenta. Wszędzie tam jedziemy, szkolimy i wykonujemy z uśmiechem badania.

 more

0 comments

Kochani, w odróżnieniu od wielu życzeń które czytacie, życzę Wam:

 1. Abyście poczuli RADOŚĆ – bo żyjecie w ciągłym pędzie i biegu.
 2. W MIŁOŚCI – abyście poczuli prawdziwe spełnienie (bo w tych czasach towarzyszą jej niepotrzebne zmiany i nieufności).
 3. Abyście nie stali obok.

I chcę Wam podarować jeszcze jeden fragment ewangelii (do refleksji)… myślę, że każdy z Was sobie coś wyciągnie dobrego z tego fragmentu :).

Ewangelia świętego Mateusza, przypowieść o siewcy:

13 Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją.

14 Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza:
Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie,
patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.

Życzę Wam, abyście dostrzegli i zrozumieli, do tego ciepłych, rodzinnych i zdrowych Wesołych Świąt!
Adrian Naumowicz

0 comments

Dzień dobry,

Moi drodzy, z wielką radością chciałem zakomunikować, że działania Fundacji e-Medycyna zataczają coraz większe i większe koła. Miło mi słyszeć i czytać, że dzięki zaangażowaniu fundacji w projekty i inne inicjatywy społeczne, o naszej aktywności słychać na co dzień w radio (Radio Plus – już od 8 rano :), a reklamy i inne aktywności są widoczne także na łamach takich gazet jak np. Kurier Szczeciński (i wiele innych), nie wspominając już o social mediach :). Nie spoczywamy na laurach i dzięki uprzejmości MOPR Szczecin oraz Dziennego Domu Seniora „WIGOR” w dniu 19.11.2018r. przeprowadziliśmy warsztaty telemedyczne dla seniorów dotyczące telekardiologii.

 more

Cześć,

Dotychczas miesiąc listopad w Szczecinie przyzwyczaił nas do typowo jesiennej pogody, raz deszczu, raz wichury…. no i spadania pięknych złotych liści. W tym roku jest trochę inaczej, ponieważ niemalże każdy „drogowiec” wymienił już komplet opon, a ludzie na na mieście są opatuleni po uszy w ubrania. Fakt, iż mamy temperatury minusowe (np. teraz -3 stopnie w skali Celsjusza) spowodował, że chciałem „ocieplić” atmosferę i powspominać co się działo w lipcu tamtego roku w moich fundacyjnych działaniach.

 more

Dzień dobry,

Moi Drodzy może niewielu z Was wie, ale w Szczecinie znajduję się 7 mieszkań chronionych. Mieszkanie chronione to miejsce przeznaczone dla kilku bądź kilkunastu osób. Są to lokale zazwyczaj mocno wyremontowane i specjalistycznie dostosowane do przyjęcia osób starszych. To taka forma przejściowa między domem a miejscem w domu pomocy społecznej. Fundacja e-Medycyna podjęła współpracę z MOPR Szczecin i na tej podstawie dostarcza specjalistyczny sprzęt telemedyczny do takich mieszkań, mając pod stałą kontrolą m.in. kardiologicznych pacjentów w tych ośrodkach.

 more

Dzień dobry,
 
Moi drodzy, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości za nami (wczoraj), a ja wziąłem sobie za cel w związku z tą datą (i nie tylko), że będę aktywniej działał na rzecz naszych obywateli nie tylko lokalnie (Szczecin) ale także w Polsce. Postanowiłem sobie konkretnie (także za Waszymi namowami), aby te wszystkie inicjatywy, działania, zmiany na lepsze spisywać i na szerokim gremium przedstawiać, oraz rzecz oczywista Was informować. Wierzę, w to…a wręcz jestem pewien, że te wszystkie inicjatywy które prowadzę non-profit, zmienią się w działania polityczne. A Wy (tak jak deklarujecie), pomożecie mi zmieniać nasz Kochany Kraj na lepsze.

 

Oto moja następna inicjatywa, w ramach Fundacji na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce (Fundacja e-Medycyna) wykonywałem bezpłatne badania EKG i inne pomiary telemedyczne (w tym obsługa platformy telemedycznej) dla uczestników (mieszkańców Szczecina i okolic) podczas konferencji  – Psychoterapia wyzwaniem Przyszłości w Szczecinie. Opis wydarzenia poniżej:

 more

Dzień Dobry,

Nasi Drodzy w dniu 14.10.2018r. Fundacja e-medycyna uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu zorganizowanym dla mieszkańców gminy Przecław i okolic pt.:

Kawiarenka Osiedlowa w Przecławiu!

Celami przewodnimi spotkania były:

 • integracja mieszkańców podczas grilla (Hotel Dworski w Przecławiu)
 • rozmowy na tematy związane z tym, jak się Naszym mieszkańcom żyje i funkcjonuje w gminie
 • oraz jak zwykle w naszym wydaniu propagowanie wiedzy prozdrowotnej

 more

Dwie i pół godziny trwało spotkanie które odbyło się w dniu 27 września 2018r. uczestniczyli w nim przedstawiciele Fundacji na rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i E-zdrowia w Polsce „Fundacja E-medycyna” i kandydat na prezydenta miasta Szczecina Jakub Kozieł. Na spotkaniu przedstawiliśmy dotychczasowe działania, prognozy i plany na przyszłość w których znajdują się m.in.:

 more

W dniu 18 września 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji na rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i E-zdrowia w Polsce „E-medycyna” z posłem i kandydatem na prezydenta miasta Szczecin Sławomirem Nitrasem. Rozmowa miała na celu przedstawienie czym zajmuje się fundacja, jakie są jej cele i plany na przyszłość. Podczas spotkania zaprezentowany został sprzęt telemedyczny. Podczas prezentacji omówiono zakres działania oraz możliwości wykorzystania telemedycyny dla seniorów, osób samotnych i niepełnoprawnych. Ważnym elementem rozmów były również sprawy finansowe.  Mamy nadzieję, że wynikiem tego spotkania w przyszłości będzie większe zainteresowanie problematyką telemedycyny w zachodniopomorskim oraz możliwości wykorzystania jej do profilaktyki, rehabilitacji i opieki dla dobra seniorów w Naszym regionie.

 more

Cześć Wam

Nastał wrzesień, okres wakacyjny już za nami. Jako wiceprezes Fundacji e-Medycyna uważam, że ostatnie 3 miesiące były czasem szczególnym, a zarazem bardzo pracowitym dla naszej fundacji. Wraz z Fundacją Społeczności lokalnych Klaster Społeczny Uwierz w Siebie, Gminą Myślibórz oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury i Edukacji realizowaliśmy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Mobilna Pomagalnia Społeczna”.

 more

0 comments

Cześć Kochani, czy spostrzegliście kiedykolwiek jak podchodzimy do rozwiązywania problemów? Jak nas widzą nasi sąsiedzi? Jak My ich widzimy? Nie da się ukryć, że ostatni czas w życiu (polityce, religii..etc.) jest bardzo burzliwy. Dziś, w humorystyczny sposób przedstawię Wam moją wizję postrzegania i rozwiązywania problemów na Świecie.

Zanim przejdziecie do oglądania ikonografik, przytoczę dwa cytaty (jako przystawka) które zwróciły ostatnio moją uwagę:

„Nie wincie polityków za Wasze problemy, oni są tylko odzwierciedleniem Was samych.” – Gene Brewer

„Każde dlaczego ma swoje dlatego.” – Jaroslav Hašek

 more

Dzień Dobry! Moi drodzy.

Tym razem chciałem Was zachęcić do zbiórki pieniędzy na aparat do wykonania badań EKG. Ta zbiórka jest dość nietypowa bo to pierwszy raz, kiedy korzystam z systemu zbiórki zaproponowanego przez facebook. Zanim doszło do tego momentu zespół facebook bardzo dokładnie zweryfikował naszą fundacje (fundacja e-medycyna) i ku mojemu zaskoczeniu w dość szybkim tempie umożliwił skorzystanie z tej wygodnej opcji. Dotychczas opierałem się na innych dostępnych rozwiązaniach tworząc aukcje na facebooku z licytacjami pod postami, próbowałem sił umieszczając także wpisy na stronach www.emedycyna.org, www.adriannaumowicz.com. Za wszystkie dotychczas uzbierane pieniądze, lajkowanie i udostępnianie postów serdecznie dziękuję. Są nieocenionym wsparciem.

 more

Moi drodzy,

Nadszedł czas by podsumować niezwykłe wydarzenie jakim był Tydzień Inicjatyw Pozarządowych! Dla przypomnienia TIP to taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa pokazują jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe zaprezentowały podczas tego tygodnia (21-27.05.2018r.).

 more

Cześć Kochani,

Pomiędzy 21 a 27 maja, odbywa się w Szczecinie Tydzień Inicjatyw Pozarządowych! To taki czas w roku, kiedy szczecińskie organizacje pozarządowe prezentują swoje działania mieszkańcom Szczecina. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą mogły pokazać jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować. Chciałbym w imieniu swoim, w imieniu Fundacji e-Medycyna i imieniu Spółki medycznej TeleCardio Sp. z o.o. Sp. K. zaprosić Was na ten wyjątkowy czas.

Poniżej prezentuję całotygodniowy harmonogram wydarzeń:

21 - 27.05 | Z książką zawsze POGODNie

Szkoła Podstawowa nr 53 i otoczenie szkoły
W ramach TIP 2018 przewidziano realizację spotkań czytelniczo- warsztatowe, 5 dni strefy "Pod chmurką", flash mob z książką, spacer uliczkami Pogodna promujący ideę czytelnictwa, panele dyskusyjne, rozgrywki Dixit.
Szczegółowy plan tutaj:
http://www.sp53.szczecin.pl/index.php/1049-z-ksiazka-zawsze-pogodnie

21 – 27.05 | Bezpieczny świat finansów. Finanse w sieci | Sektor 3 Szczecin

Fundacja Barwne Życie zaprasza szczecińskich seniorów na zajęcia, które podniosą wiedzę i umiejętności korzystania z nowych technologii. W ramach TIP 2018 przewidziano część praktyczną nauki korzystania z mobilnych usług finansowych i bankowości
elektronicznej: skorzystania z usługi BLIK.

Szczegóły tutaj: http://barwnezycie.pl/aktualnosci/

21 – 27.05 | Czym skorupka za młodu… | Limby 35/2

Fundacja Macierzanka zaprasza na zajęcia edukacyjne w ramach TIP 2018: prawidłowe odżywianie kobiet w ciąży, 7 kroków do udanego karmienia piersią, karmienie piersią - korzyść dla mamy i dziecka, rozszerzenie diety i karmienie dzicy metodą BLW.
Szczegółowy plan godzinowy tutaj:
https://www.facebook.com/events/319816721881138/

21.05 | "Street Postcard" - Szczecińska uliczna pocztówka |

Plac im. Waleriana Pawłowskiego |Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna "Pogodniak" zaprasza uczniów, mieszkańców do wzięcia udziału w malowaniu kreatywnej pocztówki kredą na płytach betonowych, zlokalizowanym w bezpiecznym miejscu pod zadaszeniem na placu Waleriana Pawłowskiego. Pocztówka o wymiarach około 3 na 9 m zostanie sfotografowana i wydana w postaci kartonowej pocztówki, która będzie rozdawana bezpłatnie podczas Spotkania Pod Platanami.

22.05 | Szczecin oazą (nie)spokoju | Park Kasprowicza |Zespół Niespokojnych Nóg zaprasza na relaks na hamakach w tzw. Oazie (nie)spokoju.

Zostaną rozwieszone hamaki w Parku Kasprowicza pomiędzy drzewami znajdującymi się blisko ścieżki prowadzącej od Pomnika Trzech Orłów do Teatru. Nad hamakami będą rozwieszone girlandy z papieru, girlandy światełka na baterię, będą puszczane bańki mydlane, aby stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku. Aby go umilić goście otrzymają ciasto, batoniki zbożowe z orzechami (zapakowane jak prezenty w papier) oraz lemoniadę i herbatę.

Szczegóły tutaj: http://sektor3.szczecin.pl/wydarzenie/szczecin-oaza-niespokoju/?instance_id=173

24.05 | Spaceruj z FiKą. | Klubokawiarnia FiKa

Fundacja Fika Czyta zaprasza mieszkańców do spacerowania i poznawania miasta! Wyjątkowy spacer z przewodnikiem miejskim Tomaszem Wieczorkiem, który przybliży nam historię dzielnicy Śródmieścia. Czas trwania ok 2 godziny.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/590707661291042/

25.05 | Śródmieście w oczach (i uszach) dzieci | Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Szczecinie

Stowarzyszenie Lepszy Szczecin jako opiekun grupy nieformalnej zaprasza w ramach TIP 2018 na boisko szkolnie, gdzie odbędzie się się koncert, połączony ze zbieraniem materiału do audycji o życiu w Śródmieściu, jego plusach i minusach.

26 – 27.05 | Sąsiedzki Bazarek Dóbr | Obiekt Kreatywny przy ul. Królowej Jadwigi 2 w Szczecinie

Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki i integracja sąsiedzka, wzmacnianie i budowanie nowych relacji, organizacja działań odpowiadających zdiagnozowanym potrzebom mieszkańców. W ramach TIP 2018 odbędzie się otwarty, społeczny pchli targ z szeregiem działań animacyjnych, warsztatów i atrakcji dla najmłodszych oraz zbiórek i akcji charytatywnych zaplanowanych wspólnie z mieszkańcami.

26 – 27.05 | Dyżury i spotkania genealogiczne |Książnica Pomorska w Szczecinie

Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne "Pomerania" umożliwia mieszkańcom Szczecina, a szczególnie osobom 50+ spędzenia czasu, realizowania pomysłów, poszerzenia więzi społecznych i towarzyskich, budowania historii swoich najbliższych,
opracowania archiwum rodzinnego i drzewa genealogicznego, by przekazać je kolejnym pokoleniom. W ramach TIP 2018 przewidziano 26.05 spotkanie w książnicy Pomorskiej -
temat: Drzewo genealogiczne mojej rodziny. Archiwum rodzinne. 27.05 podczas imprezy Spotkania POD PLATANAMI - dyżur genealogiczny.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/305731773294174/

26 – 27.05 | Warsztaty wokalne na Dźwigozaurową nutę
CKE Stara Rzeźnia / Jasne Błonia

IGA'cki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa zaprasza na warsztaty wokalne dzieci w dniu 26 maja i 27 maja dla wszystkich podczas spotkania POD PLATANAMI; Zachęcamy mieszkańców Szczecina do wspólnego śpiewania o szczecińskim
charakterze miasta i jego portowych urządzeniach a szczególnie dźwigozaurach.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/775719829305103/

27.05 | "W ogniu doświadczeń" Piknik profilaktyki przeciwpożarowej oraz promocji wolontariatu w dziedzinie ratownictwa i ochrony ludności. | Jasne Błonia

W ramach Spotkania POD PLATANAMI OSP Gryf w Szczecinie zaprasza na piknik aktywności o charakterze profilaktycznym, promującym działalność na rzecz ratownictwa i ochrony ludności. Na miejscu pokazy ratownicze.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/1718997188181680/

27.05 | Miasteczko Teleskopów na Jasnych Błoniach 27 maja 2018
Jasne Błonia

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Szczecinie umożliwi mieszkańcom Szczecina kontakt z zaawansowanym technicznie i innowacyjnym sprzętem wykorzystywanym do obserwacji astronomicznych oraz badań naukowych. W ramach Spotkania POD PLATANAMI, w godz. 11.00-18.00 będzie możliwość obserwacji zjawisk astronomicznych z użyciem teleskopów.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/204291553698969/

27.05 | Moja przygoda z morsowaniem | Jasne Błonia

Szczecińsko-Policki Klub Morsy im. Zbyszka Ulatowskiego
zaprasza odważnych i chętnych do majowego morsowania. W ramach Spotkania POD PLATANAMI 27 maja odbędą się rozmowy z ekspertami oraz kąpiel w basenie z lodem na terenie imprezy.

27.05 | SzczecinTrails - Bezpieczna jazda pod Platanami | Start: Jasne Błonia

Fundacja Szczecin Trails zaprasza w godz. 11.00-14.00 na swoje stoisko, gdzie odbędzie się otwarte szkolenie z techniki jazy. O 14.00 startuje wycieczka rowerowa do Puszczy Wkrzańskiej.

27.05 | Nightskating z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka | Start: Jasne Błonia

Stowarzyszenie Rollkowy Szczecin propaguje aktywny wypoczynek! W ramach TIP 2018 odbędzie się przejazd wieczorny dla rolkarzy ze Szczecina, ulicami miasta. Trasa rozpocznie się i zakończy na Jasnych Błoniach.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/2166359810319127/

27.05 | Punkt Promocji Zdrowia E-Medycyna | Jasne Błonia

Fundacja na rzecz aktywnego rozwoju telemedycyny i e-zdrowia w Polsce - Fundacja EMedycyna zaprasza na swoje stoisko podczas Spotkania POD PLATANAMI. Na miejscu edukacja w zakresie zdrowego stylu życia, odżywiania się, aktywności fizycznej,prowadzenie badań profilaktycznych (badanie ciśnienia krwi, badanie EKG, spirometria, pulsoksymetria).

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/2027067027544363/

Każdy mieszkaniec Szczecina będzie miał możliwość zobaczyć jak ciekawą ofertę mają lokalne organizacje pozarządowe. Zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które będzie odbywać się podczas XVII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Zachęcam do znalezienia czegoś dla siebie!

 

0 comments

Facebook... o zgrozo 🙂 !!!

Facebook był zawsze powodem dziwnych często niezrozumiałych sytuacji wśród moich bliskich i znajomych. Pamiętam pewną rozmowę przeprowadzoną parę lat temu na balkonie mojego przyjaciela. To była ciepła połowa lata. Przyjaciel należał do służb mundurowych i za każdym razem kwitował dyskusję krótko i celnie (tak samo zapewne obsługiwał przydzielony pistolet). Przy papierosie, bo wtedy jaraliśmy jeszcze jak smoki (dobrze, że się opamiętaliśmy w porę), omawialiśmy mój profil facebookowy i moje zaangażowanie w to "social medium". Po dyskusji i ostatnim soczystym nikotynowym machu przyszło do mnie dosadnie zadanie pytanie: Po co Ci ku.wa ten facebook? Przyznam, że poczułem się wtedy mocno zaatakowany, uważałem facebooka za ważną cząstkę mnie i widziałem mój plan społecznościowo-biznesowy w bardzo dalekiej perspektywie. Wiedziałem, że wykonałem dopiero jakąś część roboty. W głowie tliły mi się myśli - przecież mi to bardzo ułatwia życie, przecież to niesamowite kompendium informacji. Z drugiej pojawiało mi się pytanie czyżby? Przecież tracę także swój cenny czas. Życiowe uwagi mojego przyjaciela, brałem zawsze poważnie. Próbowałem go do pewnych teorii przekonać, jednak patrząc na jego oczy i czując mentalne zaparcie - zaprzestałem przekonywania. Przypomina mi się stwierdzenie mojego starszego kolegi który pracował jako psycholog w więziennictwie, w trudnych sytuacjach ubezpieczeniowych powtarzał: Adrian, nie przekonasz nieprzekonanego. Weszło, mi to jak w mantrę. Zaprzestałem od tamtego czasu naginania rzeczywistości, niepotrzebnego wysiłku. Zdałem sobie także sprawę, że wiele takich mądrości wychodzi po przelaniu litrów złotej żołądkowej gorzkiej - bardzo cenna nauka na przyszłość.

Facebook a związki.

Facebook był także powodem do wielu nieporozumień także na innej płaszczyźnie - partnerskiej. Flirty, związki, miłość przez internet, zalążki czegokolwiek w jakimś stopniu opierały się na facebooku i znajdujących się tam treściach. Chyba każdy z Was to przechodził, gdy niedojrzały umysł, spalał często bezpowrotnie, co mógł z zazdrości. Pytania: co można pokazać na zdjęciach? a co nie? po co to robisz? co to za kobieta lajkująca i komentująca Twoje wpisy? co to za many? czy nie za dużo Twojego ciała na tych fotkach? dlaczego nie wstawiasz zdjęć ze mną? czemu mnie nie udostępniasz jako partnerki? Tych pytań było wiele. Powodowały wielokrotnie kłótnie, czasem też scalały związki na zaledwie - trochę dłużej. Z mojej perspektywy, im więcej posiadałem znajomych tym bardziej "poczucie zazdrości" spadało. Może to kwestia uprzedmiotowienia tych osób, zbyt duża ich liczba powodowała że nie mogłem dać wszystkim kobietom tyle samo (haha). Relacje traciły na wartości, a przesłany wiadomością buziak lub powitanie w stylu: Dzień Dobry Śliczna! nie miało takiej wartości jak z przekazem dla tej jedynej. Coś w rodzaju owsianki którą jecie na śniadanie - jedzona miesiącami bez dodatków powszednieje.

Porównywanie się do innych

W nosie miałem uwagi osób które nie miały facebooka lub używały go sporadycznie. Są przecież takie specjalistyczne zawody (m.in. adwokat, lekarz, policjant, polityk i inne) w których profil jest niewskazany. Ba! często te w/w osobniki posiadają profile, jednak są one tak szczątkowo (wręcz znikomo) uzupełniane, a służą tylko jako baza wypadowa do podglądania (tudzież grzeczniej - obserwowania) innych. Patrzę na nie jak na kurę do rosołu: z uciętą głową, obrane z pierza, gotują się aby w pewnym momencie wykipieć na płytę grzejną z warzywami. Komentarze i mądrości tych "hipokrytów" koszących kasę po cichu do kieszeni lub po cichu pod stołem (oczywiście nie wszyscy wykorzystują te dwa warianty - są na szczęście wyłączenia) nie raz brzmiały jak poniżanie, wymuszenie zmiany, szantaż, pokazanie racji i sklasyfikowanie: nie mam profilu - więc jestem lepszy. Nie obyło się także bez innych mało pozytywnych incydentów. Na przykład przed Wysokim Sądem, gdzie tłumaczyłem się dlaczego na zdjęciach zaczerpniętych z facebooka, widać mnie w markowym garniturze (przecież na wesele nie pójdę jak dziad) lub w sytuacji  gdzie wychodzę z przymiarki z wysokiej klasy samochodu (zresztą nieswojego). W takich przypadkach wszystko dzięki przychylności delikwentek które skanują mój facebook, same sobą nic nie reprezentują i jestem przekonany, że nigdy reprezentować nie będą.

Co możesz na facebooku?

Na facebooku możesz bardzo szybko wykreować się na kogo chcesz. Na prezesa, na podrywacza, na niezrównoważonego człowieka -wariata, niezadowolonego z życia, pechowca, piosenkarza, osobę publiczną, na obywatelskiego pomagacza lub perfidnego komentatora oceniacza. Wszystko co chcesz. Twoim hamulcem może być tylko wyobraźnia. Możesz być "czynnym udostępniaczem" filmików, cytatów, światełek i łańcuszków. Możesz być także wyłącznie podglądaczem. Dzisiaj nikim, jutro kimś lub odwrotnie. Tutaj podejmowane decyzje, co dodajesz, co udostępniasz warunkują ilością lajków komentarzy udostępnień. To jest niesamowita moc przerobowa. Moc przerobowa zamienia się na wartość. Wartość natomiast daję Ci władzę lub pieniądze. Planuj dobrze (dodałbym tutaj bądź sobą) - a osiągniesz sukces.

Co wiem?

Ludzie ograniczający Twoje jestestwo, Twój sposób bycia na facebooku zazwyczaj nie akceptują samego siebie. Będą usilnie jątrzyć, zazdrościć - bo sami nic nie osiągnęli. Takie, pseudoosobniki czytają w domowym zaciszu Twoje wpisy i komentarze, nie uczestniczą we wnoszeniu żadnej wartości życiowej na przyszłość dla siebie. Jednak chciałbym abyście spojrzeli z na to też z innej strony - jak bardzo są potrzebni - wyłapują Twoje błędy, możesz się do tego szybko ustosunkować, na plus. Jak umiejętnie to wykorzystasz - staniesz się bliższy swoim celom. Pamiętajcie: człowiek zajęty pasją, zainteresowaniami nie ma czasu na tv, pierdoły, robienie na złość innym. Zamienia swoje siły na kolejne pasje, pomaganie słabszym, działanie, na życie w zgodzie z sobą.

Nauka życia na facebooku

Facebook to także nauka, czerpanie wiedzy od autorytetów, osób wzorców, mądrych doradców. Jako gość z szalonymi pomysłami nie raz zdarzyło mi się umieścić coś niestosownego (m.in. roznegliżowane zdjęcia do pewnego portalu blogowego, treści które nie przystawały mężczyźnie na moim teraźniejszym poziomie, w tym wieści o rozstaniach, powrotach i gorzkich żalach). Wiele bliskich mi osób które w porę zauważyły niestosowne treści, potrafiło mi zwrócić uwagę. Często szedłem w zaparte, nie poprawiając bądź nie usuwając upokarzających treści. Dosyć późno zrozumiałem (niestety lata na facebooku) że trzeba szanować swoją prywatność. Mądre głowy naprowadziły mnie na dobre tory. Życzę Wam takich doradców. Pamiętajcie: pisanie z sensem o uczuciach zaowocuje większym poważaniem, zrozumieniem a w końcu zrewanżuje się Wam licznymi czytelnikami - z tego jestem dumny.

Powrót do złośliwców na facebooku i tego pozytywy

Oczywiście, nie zapominam tutaj o moich kochanych złośliwcach o których jeszcze raz wspomnę. Dzięki Wam leniwcy, hejterzy osobniki z destrukcyjnym celem życiowym (na szczęście jest Was niewielu) znajduję siłę do robienia czegokolwiek. Montuję pomysły, których Wy nigdy nie zrealizujecie. Weźcie się w garść! Wasz wkład, praca, determinacja zostanie po jakimś czasie doceniona. Ktoś w końcu zainteresuje się Twoim postem, blogiem, Twoimi chęciami, pomocą. Ba! znajdziesz nawet osoby które myślą tak jak Ty i to już jest sukces.

Negatywy istnie z facebooka

Powiększającą się liczba znajomych których nie klasyfikuje Twój mózg.

Badania nad literaturą mówią, że Szekspir wykorzystywał w swoich dziełach około 30 tysięcy wyrazów, a zasób jego słownictwa kształtował się w okolicach 66 tysięcy. Porównując to do "zwykłych zjadaczy chleba" większość ludzi zna więcej słów niż używa codziennie. Przeciętna osoba używa od 12 tysięcy do 20 tysięcy wyrazów, natomiast osoby z wyższym wykształceniem od 20 tysięcy do 25 tysięcy. Uważam, że podobnie jest z facebookiem, duża liczba znajomych jest nieoceniona (robi wrażenie), niemal jak wielkie dzieła Szekspira (pomoc i szybkość reakcji jest często nie do wycenienia). Natomiast możliwość "ogarnięcia", zapamiętania twarzy, skojarzenia w natłoku zajęć, codziennych czynnościach przy zwiększającej się liczbie znajomych powoduje, że szwankują nam pewne ramy pamięciowe których tak naprawdę nie przeskoczymy bez ćwiczeń. Zauważyłem, że przy pierwszych 500 znajomych zaczęły się dziać perturbacje pamięciowe (kto? co robi? gdzie?). Częstym zaskoczeniem było kiedy szedłem i na mieście i witały mnie osoby, których tak naprawdę nie kojarzyłem. Dzisiaj moja praca nad zapamiętywaniem kojarzeniem osób z facebooka to około 1850 osób  (wiem czym się zajmują, jak wyglądają, jak mają na imię, czy i jak funkcjonują). Przy stanie na dziś 2747 znajomych to dosyć dobry wynik.

01.04.2018 Adrian Naumowicz facebook liczba znajomych

Jak na "standby"

W żargonie internetowym istnieje takie słowo jak standby (tłumacząc z angielskiego na polski = czuwanie). Przy pracy, gdzie mam włączony w kolejnym okienku przeglądarki facebook czy o zgrozo w codziennym funkcjonowaniu messenger w telefonie komórkowym, bytność przypomina pobudki w więzieniu. Jak usypiasz to ktoś uprzejmy zapala światło, gdy próbujesz ponownie, klawisz stuka pałą o kraty (nie byłem nigdy jako osadzony, ale takie przychodzą mi skojarzenia). Wkurzające tym bardziej, że z powodu takiego rozdrażnienia, rozpraszania.. nie dochodzisz do celu. Póki nad tym nie zapanujesz za każdym razem zastanawiasz się czy to coś ważnego. Czy ominęło Cię coś naprawdę ważnego? Jedynie dobra klasyfikacja, organizacja tego systemu może spowodować że nie będziesz uzależniony. Spostrzegam jednak, że to nagminne zjawisko...wśród ludzi młodych. Pamiętajcie...na tyle będziemy niezależni na ile damy sobie w tym przypadku pozwolić na ingerencje w swoje życie ze strony facebooka. Po drugie jak nie zajrzycie do facebooka  w weekend to świat się nie zawali.
Z facebookiem jest jak z braniem prysznica lub kąpieli. Do tego potrzebujemy:
- wody (to strumień informacji docierający zewsząd z tym głównie od innych osób na fb)
- mydła (programy i wtyczki ułatwiające nam umieszczania treści m.in tekstu i zdjęć z bajerami)
- gąbki (pamięci która pomieści te wszystkie fantastyczne rzeczy które zbieramy na tablicy fb)
- ręcznika (to możliwość zebrania wszystkiego i upublicznienia szerszej widowni)
Facebook bardzo dobrze wie, że chcemy się dobrze wykąpać. Tak więc, dostarczy nam ciepłej wody, mydełko o niesamowitym zapachu, milutką gąbkę oraz ręcznik w ulubionym kolorze. Normalnie jest nam niesamowicie przyjemnie i ofiara jest spełniona. Jednak tu pojawia się inny problem...

Skąd to wszystko facebook o mnie wie?

I tutaj kolejny sprytny ruch.  Jak to się dzieje, że prawie wszystko jest tak umiejętnie dopasowane? To wszystko podałeś (podaliśmy) jak na tacy.  Jak dowiedzieć się co wie o mnie facebook?. Poniżej podaję instrukcje, według której zobaczycie jak jesteście spakowani do jednego folderu  i jak łatwo na podstawie tych danych ustalić wasz profil psychologiczny czy codzienne potrzeby. Enjoy!

Krok 1

Klikamy na mały trójkącik, w prawym rogu belki. Wybieramy Ustawienia

 

Krok 2

Na dole "ogólnych ustawień konta" klikamy na  „Pobierz kopię swoich danych z Facebooka”. Facebook przygotowuje spakowaną paczkę informacji o nas (zazwyczaj powyżej 1 Gb). Może się tak zdarzyć że facebook będzie potrzebował więcej czasu na skompresowanie wiadomości, w takim przypadku dostaniecie informacje na e-mail kiedy skompresowany plik będzie gotowy do ściągniecie. Dane możecie pobrać na dysk.

Krok 3

Podczas przeglądania rozpakowanego folderu przypominała mi się informacja od zespołu informatyków kiedy pracowałem jako menedżer IT. Potrzebowałem znaleźć pewne informacje o osobach i produkcie. Otrzymałem szybko pomoc i odpowiedź: Adrianie, nic w Internecie nie ginie, zaraz to znajdziemy. Powiele te zdanie, zmieniając lekko treść. Nic na facebooku nie ginie. Przejrzycie swoje foldery.

Myślę, że na spokojnie możecie sobie przewertować wszystkie foldery, wiem też, że nie jedna informacja może Was zaskoczyć. Wiadomości, zdjęcia...cała gama wydarzeń o których już nie pamiętacie.

Na koniec chciałbym Was przestrzec także przed:

 1. Udostępnianiem Waszych smsów instalując różne aplikacje. Po co facebookowi dostęp do Twoich smsów jak chcesz mieć budzik lub notatnik?
 2. Wiem, że to kuszące gdy możecie za pomocą jednej wtyczki zamienić się w gwiazdę z Hollywood, odmłodzić się, sprawdzić jakie jest Twoje egipskie imię, na ile lat się czujesz, kim byłeś lub byłaś w poprzednim wcieleniu, lub kto Cie kocha lub jest Twoim najbliższym przyjacielem. Te aplikacje bazują na Twojej ciekawości, zbierają o Tobie i Twoich znajomych informacje... a później, domyśl się co robią...

Jeżeli dotrwałeś do końca tego artykułu, cieszę się że Cię zaciekawiłem. Mam nadzieje, że przydadzą się Szanowny Czytelniku te informacje. Mam ogromną prośbę jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, proszę polub mój nowy fanpage na facebooku (kliknij tutaj). Zmotywujesz mnie do pracy i pisania następnych artykułów. Pozdrawiam serdecznie Kochani.

 

Chciałbym dzisiaj przedstawić Wam wyjątkowe wydarzenie które odbyło się na dniach w Szczecinie i którego byłem aktywnym uczestnikiem (jako partner i wolontariusz). W Polsce, a dokładnie w stolicy województwa zachodniopomorskiego odbywają się często rzeczy niezwykłe. Tym niezwykłym wydarzeniem (tak pieczołowicie wspominanym przeze mnie przed startem) było „Planet Head Day które odbyło się 10.03.2018r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Akcja została zorganizowana przez fundację Instytut Gryphius wraz z partnerami.

 more

0 comments

W życiu nie ma przypadków, każda sytuacja, spotkanie, myśl, decyzja (do tego wiele innych czynników) pchają nas w coś mniej lub bardziej oczekiwanego i mniej lub bardziej pozytywnego. Poniższy artykuł jest wynikiem moich refleksji po uczestnictwie w programie Pierwsza Randka w TVP2, jest także wynikiem waszych pytań i tego, że w czasie do emisji następnego - 3 sezonu (stan na 26.02.2018), jestem nadal "zaczepiany" w social mediach, gdy emitowana jest powtórka 12 odcinka 2 sezonu Pierwszej Randki w TVP2. Jest to nadal bardzo przyjemne.

Myślę, że nie traficie (przynajmniej w tej części) na nic negatywnego, obecnie jestem tak naładowany energetycznie, że nawet najbardziej negatywa wiadomość jest dla mnie tylko informacją do działania - którą w konsekwencji zamieniam na pozytyw. Tak postępują ludzie sukcesu - a ja w dzień, w dzień zmierzam do tego aby być lepszą wersją siebie.

Skąd pomysł na Pierwszą Randkę?

Tak, jak wspomniałem. Nie ma przypadków. Pamiętam jak po pracy (wtedy prowadziłem centrum edukacyjne) spotykałem się z bardzo fajną kobietą, była to już kwitnąca paromiesięczna znajomość. Styl, w którym tworzyliśmy związek partnerski bardzo mi odpowiadał, moja partnerka była rezydentką w szpitalu, była zdolną zaabsorbowaną pracą kobietą (czułem bardzo, że robiła to z pasją), pomagała ludziom, do tego była inteligenta emocjonalnie - odpowiadało mi to. Teraz określił bym to jako - you suits me (czyli w wolnym tłum. pasujesz mi). System pracy, a raczej jej dyżury (nawet 3 razy w tygodniu), pozwalał mi realizować obowiązki pracownicze a także spowodował że mogłem wygospodarować na czas swoje zainteresowania i pasje bez zgrzytów dla związków. Jako, że nie byłem fanem TV (uważałem, że to zbędny pochłaniacz czasu, sam przez 6 lat nie miałem telewizora w domu) telewizje oglądałem okazyjnie u rodziny albo u mojej partnerki. Pamiętam, wtedy przygotowaliśmy wspólny posiłek, czasami zasiadaliśmy do TV, przeżuwając pokarm. Przerzucaliśmy kanały, być może szukając czegoś wspólnego związanego ze stanem w którym się znajdowaliśmy - obiadowym lub kolacyjnym. Tak, pierwszy raz natrafiłem na program Pierwsza Randka w TVP2. Przyznaję, że pierwszy kontakt wywołał wtedy u mnie falę rozbawienia, zastanawiałem się "co Ci ludzie tam robią?", "czy nie mają wstydu?", "czy są tak mocno zdesperowani?". Jako facet, który wyśmienicie radził sobie z samotnością (były przecież dłuższe okresy takiego stanu), zapełniałem sobie czas tak mocno, aby w maksymalnym stopniu odłączyć głowę od zbędnego destrukcyjnego myślenia. Oglądając program, zadawałem sobie pytania - czy ta samotność jest tak niebezpieczna? tak bardzo niebezpieczna, że ludzie posuwają się do "częściowego obnażenia w TV" na oczach całej Polski. Nie zadawałem sobie jednak pytania, że to może dosięgnąć mnie w tak szybkim tempie. Byłem za pewny trwania sytuacji w której się znajdowałem, to było zgubne. No i stało się. W pewnym momencie nie było już tak wesoło. Wiedziałem i czułem, że zbliża się mocny kryzys. W powietrzu wisiała - gęsta niechęć, bezsilność w budowaniu czegokolwiek  a każdy nasz problem urastał do rangi najwyższego wodospadu na Świecie - Salto Angel w Wenezueli. Na szczęście, wszystko odbyło się "na poziomie", mogłem liczyć na to, że rozstaniemy się jak przystało na ludzi. Boże (o ile gdzieś spoglądasz i istniejesz), dzięki Ci za normalną dziewczynę. Spędziliśmy, jeszcze wspólnie sobotę, porozmawialiśmy. Dogadaliśmy, że zawsze możemy na siebie liczyć. W sumie dobrze, że mogłem liczyć na moją byłą partnerkę, ponieważ zamówiła mi taksówkę, potrzebowałem pomocy w utrzymaniu równowagi z ostatnimi tobołkami które u niej zostawiłem (była to sobota ;). Pojawiłem się w domu, tak naprawdę, zaczęło do mnie docierać, że to już po wszystkim, po ptokach, że tutaj żaden ratownik nie pomoże w reanimacji. Te przeczucie, było tak mocne i klarowne, że pozwoliło mi poukładać sobie elementy na przyszłość, dosyć szybko. Zająłem się jak zwykle, wzmożoną pracą. Nie pamiętam, dokładnie momentu w którym zgłosiłem się do programu, ale zaryzykowałbym stwierdzeniem, że to była ta sobota, w którą wróciłem po naszej rozmowie o definitywnym rozstaniu. Chodziłem po internecie jak błędna owca, w zamyśleniu, nieprzytomnie, zajmowałem głowę: raz to filmami na youtubie, dwa przeglądaniem stron internetowych w poszukiwaniu czegoś co mnie zainteresuje. Tak, naprawdę nie miałem wtedy pomysłu na siebie. Pierwsza Randka znalazła mnie, wyskakując z reklamą z dolnej części ekranu na jakimś nieznanym mi wcześniej portalu. Nie zastanawiałem się długo. To był jasny przekaz. Wypełnij formularz i zgłoś się. Bez wahania to uczyniłem. Formularz zgłoszeniowy do Pierwszej Randki.

Co się działo dalej?

Uczucie jakie mną wtedy władało, było porównywalne do puszczenia kuponu na loterii. Myślałem, jak się odezwą z telewizji, będę mógł się zastanowić, sprawdzić warunki, nie muszę się przecież od razu angażować. Z drugiej strony czułem lekką ekscytacje, nie jakbym miał wygrać telewizor (chociaż też by się przydał 😉 ale w głowie rozświetlała się myśl: a jeśli cholera znajdą mi tę miłość? no i będę szczęśliwy w związku do końca życia? Przecież ogłaszający się "swat" ma duże doświadczenie (na dowód zorganizował całą edycje pierwszego sezonu programu). Nie wierzę w garbate aniołki, ale zawsze przecież miałem szczęście... między innym z tego powodu, że po prostu próbowałem, byłem odważny. Sprawy potoczyły się szybko, oddzwoniono do mnie mnie wstępnie (w przeciągu dwóch tygodni od zgłoszenia), poproszono o dosłanie zdjęcia. Szybko dostałem informacje o umowie i informacje, że ktoś z organizatorów do mnie oddzwoni w celu dalszych działań. Wielu, z Was na pierwszy rzut oka, odstraszyła, po przeczytaniu - umowa. Ja jednak, po skonsultowaniu z zaprzyjaźnionym prawnikiem stwierdziłem, że nie mam się czego bać. Umowa skonstruowana jest tak, aby pewne informacje nie wyciekły i aby nie zakłóciło to struktury programu. Zdałem sobie sprawę, że gdybym umieścił informacje w sieci (udostępnił osobom trzecim) że dokładnie tego, i tamtego dnia będę na nagraniu programu, przy licznej rzeszy znajomych na facebooku, newsy mogłyby zepsuć mi randkę, albo zaburzyłyby poważnie strukturę programu. Nie byłoby niespodzianki, nad którą tak ciężko pracują włodarze programu. Uwierzcie mi, Świat jest mały (tym bardziej jak się jest aktywnym w social media człowiekiem). Odesłałem podpisany skan umowy. Oddzwoniono do mnie po paru dniach i miła Pani wypytała mnie o moje "preferencje" kobiece i styl mojego funkcjonowania, w celu wyszukania potencjalnej partnerki. Po przyjemnej rozmowie, czekałem na następne wskazówki. Po niecałym tygodniu otrzymałem informacje e-mailową, że znany jest termin randki, no i przede wszystkim, że dobrano mi partnerkę na tę wyjątkową kolacje. Byłem bardzo zadowolony, i zacząłem przygotowania do programu.

Co powinieneś/powinnaś wiedzieć na etapie zgłoszenia i dostania potwierdzenia udziału w programie:

 • udział w programie jest dobrowolny (nikt nie wywiera na Tobie presji uczestnictwa)
 • otrzymujesz szansę spędzenia miłej kolacji w dobrym towarzystwie i z przemiłą obsługą
 • to nie jest program zarobkowy, jedziesz po miłość albo przygodę życia, włodarze zapłacą za hotel i Twój transport (zwrot za bilety)

Co powinieneś/powinnaś przygotować na wyjazd:

 • 2-3 komplety ubrań w których czujesz się dobrze, komfortowo (bez logo i nie zawierających elementów które rozmywały by się w kamerach)
 • zaopatrz się w dobry humor (ja wziąłem ze sobą uśmiech na twarzy, wiedziałem, że dobrze będę się bawił)
 • moje nagranie odbywało się w weekend (około 5 godzin), jak zabalujesz po programie pomyśl o urlopie na poniedziałek w pracy 🙂
 • kwestia indywidualna, warto zainwestować w mały prezent na przełamanie lodów, kup mały prezent lub kwiaty, Twojemu partnerowi/partnerce zrobi się przyjemnie

Uczestnictwo w programie:

Po wcześniejszym zabookowaniu Was przez organizatorów w hotelu (nie liczcie na to, że spotkacie potencjalnego partnera na randkę w tym samym hotelu :), nie ma takiej szansy 🙂 ), będziecie musieli dotrzeć do studia nagraniowego na konkretną godzinę. Hotel nie jest oddalony od Studia jakąś niebotyczną odległością (około 10 minut drogi). W Studiu nagraniowym, zostaniecie przywitani winem musującym lub ciepłym napojem (na zapoznanie i przełamanie lodów), otrzymacie także opiekuna, który przeprowadzi Was przez wszystkie etapy jest to m.in.:

 • dopełnienie formalności
 • dobranie ubioru
 • makijaż
 • krótka instrukcja struktury programu
 • zdjęcia, wywiady, wstępne nagrania
 • poznać możesz także innych uczestników programu

3,2,1, akcja, czyli poznanie partnera i upragniona kolacja

W zależności od ustalonego harmonogramu programu, jesteś osobą oczekującą przy barze albo osobą która będzie wchodzić do restauracji. W restauracji będą już na Ciebie czekać:

 • menedżer który Cię powita (w moim przypadku był to Wojtek "Złoty")
 • dwie Panie kelnerki (Magda i Kamila)
 • barman (Darek)
 • no i... partner/partnerka do zapoznania i rozmów przy kolacji 🙂

Po wstępnym zapoznaniu, przeszliśmy płynnie do stołu (zaproszeni przez menedżera), by zasiąść do kolacji. Przygotowane Menu restauracji oferuje dobre jedzenie, no i sławne drinki (o  wymyślnych nazwach). Nie musicie obawiać się o jakiś scenariusz. Bardzo często pytacie mnie czy program jest wyreżyserowany. Odpowiem w ten sposób: obsługa programu obserwuje Was bacznie aby zaproponować Wam moc atrakcji, abyście się nie nudzili, tak więc nie musicie się obawiać że będziecie coś robić na siłę. Byłem bardzo zadowolony bo zaproponowano nam m.in:

 • karaoke
 • tańce
 • zabawę w Grey'a (zostałem szczecińskim Greyem 🙂
 • kulę z losowaniem niesamowitych pytań
 • zabawę taneczną w pociąg
 • rzucanie piłeczkami w menedżera z tarczą aby wygrać drinki
 • i inne szalone rzeczy 🙂

Oczywiście, jest na tyle komfortowo, że można poruszyć wiele tematów i poznać się z partnerem podczas swobodnej rozmowy przy stole. Wszystko okraszone jest dobrą zabawa i pieczołowitym zadbaniem organizatorów o całą sytuacje podczas randki.

Z tego miejsca chciałem bardzo serdecznie podziękować całemu zespołowi Pierwszej Randki w TVP2 w tym:

 • Agacie
 • Wojtkowi
 • Magdzie
 • Kamili
 • Darkowi
 • Panu Fotografowi i Reżyserowi pomiędzy nagraniami
 • Pani makijażystce, która na wejściu powiedziała mi komplement
 • Paniom w charakteryzatorni
 • innym osobom które dbały o montaż i obsługę w trakcie nagrania
 • osobom które poznałem w poczekalni przed nagraniem m.in. Sławek

Szczególne podziękowania dla: 

 • Marty (mojej partnerki, podczas kolacji). Gdyby nie jej otwartość, pogoda ducha i odwaga, nie byłoby tak dobrej zabawy.

Na koniec krótkie podsumowanie:

Plusy:

 • organizatorzy: bardzo dobra obsługa przed i w trakcie programu
 • możliwość przeżycia niesamowitych emocji
 • możliwość poznania niesamowitych osób
 • pozytywne opinie, w social mediach (nie spodziewałem się tak dużej liczby pochlebnych opinii)
 • po programie zgłasza się wiele osób ciekawych Twojej osoby, z zainteresowaniami, z gratulacjami i innymi dobrymi energiami
 • rozpoznawalność na mieście: na poczcie, na ulicy, na uczelni

Minusy:

 • większa zazdrość osób które były, dotychczas zazdrosne (ale na to nie mam wpływu)
 • psychofanki 😉

Zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia zwiastun 12 odcinka, 2 sezonu w którym występuję:

oraz do obejrzenia całego programu na VOD pod linkiem: Pierwsza randka - odcinek 12, sezon 2

Fotogaleria:

Marta i Adrian w programie „Pierwsza randka”, foto: Natasza Młudzik/TVP
Czytaj więcej na: http://satkurier.pl/news/165530/tvp2-podsumowanie-drugiego-sezonu-randkowego.html

Artykuły:

Telemagazyn.pl

0 comments

Przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji e-Medycyna.

Cześć Wam, uprzejmie przypominam – rozliczając swój PIT możesz wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku.

Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji e-Medycyna (w której jestem wolontariuszem), proszone są o wpisanie w formularzu PIT następujących danych:

Działalność organizacji pożytku publicznego opiera się na hojności darczyńców. Jedną z form wsparcia organizacji posiadających status OPP jest możliwość przekazania 1% podatku. Każdy obywatel realizując swoje roczne rozliczenie z fiskusem w deklaracji podatkowej PIT może zaznaczyć, że chce przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji (posiadającej status OPP). 

W tym (jak i w poprzednim roku) zbieramy pieniądze na Rozwój emedycyny. Organizacja która pomaga Fundacji E-medycyna w zbiórce środków to Fundacja Kamienica 1 wraz Akcją „1 % Wspólny Cel“. Zachęcamy gorąco organizacje pozarządowe które chciałyby za pośrednictwem tejże fundacji zebrać  pieniądze na własne cele, o zgłaszanie się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Dziękuję bardzo, w imieniu Fundacji i swoim.

0 comments

Dzień Dobry, Moi Drodzy dziś chciałbym Wam zaprezentować jak dla mnie nie niezwykłą ofertę szczecińskiego TeleCardio. Jak sama nazwa firmy wskazuje, mamy tu do czynienia z profesjonalną usługą kardiologiczną z wizytą w domu lub w pracy. Badania EKG odbywają się na terenie Centrum Szczecina (wybrane dzielnice) i okolic. Jak oferta się prezentuje i jak możecie pomóc w łatwy sposób najbliższym? Sprawdźcie poniżej, polecam.

Oferta TeleCardio na badanie EKG (aparatem 12-kanałowym) z wizytą w Twoim domu lub pracy:

TeleCardio badanie EKG (12-kanałowe) oferta 1 TeleCardio badanie EKG (12-kanałowe) oferta 2

Jak przygotować się do badania i jak przebiega badanie:

Opis badania: Badanie EKG (inaczej nazywane badaniem pracy serca) polega na monitorowaniu pracy serca. Pozwala ocenić jego pracę. Umożliwia ocenę nierównego, zbyt szybkiego lub zbyt wolnego bicia serca, pojawiającego się o różnych porach dnia i nocy, a także może wykryć niedokrwienie mięśnia sercowego. Często badanie umożliwia powiązanie objawów odczuwanych przez pacjenta (takich jak zawroty głowy, uczucie kołatania serca, duszność, ból w klatce piersiowej) ze zmianami w EKG. Badania wykonywane jest też w celu potwierdzenia i/lub wykluczenia kardiologicznych przyczyn omdleń lub zasłabnięć. Badanie pozwala lekarzowi znaleźć związek z objawami odczuwanymi przez chorego i jego pracą serca.
 Wskazania:
 • zaburzenia rytmu serca
 • niewydolność krążenia
 • stan po zawale serca
 • kontrola pracy serca
Przeciwskazania:
 • choroby skóry uniemożliwiające przyklejenie elektrod.
Rezerwacja
terminu:
Zamawiasz usługę TeleCardio. Możesz zadzwonić pod nasz numer 510 604 184 lub wypełnić formularz na stronie www.telecardio.szczecin.pl. Jesteśmy dostępni dla Ciebie: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-21:00, w soboty 9:00-16:00.
Skierowanie: Nie wymagamy skierowania, możesz zrobić badanie kiedy najdzie Cię tylko potrzeba. Nie musisz stać w kolejkach. Nie musisz płacić za transport.
Przedział
wiekowy:
 od 18 roku życia
Zamówienie 
badania EKG:
Podczas rozmowy telefonicznej lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia, podajesz dogodny dla Ciebie termin wizyty. Wskazujesz, także dokładne dane teleadresowe, na te dane przyjedzie wykwalifikowany pracownik z TeleCardio. Badanie EKG wykonamy dla Ciebie w domu lub zakładzie pracy.
Koszt i opłaty:

Po zarezerwowaniu wizyty prosimy o uiszczenie opłaty za usługę. Koszt  badania EKG na terenie Centrum Szczecina czyli obszary:

to 50zł netto (61,50zł brutto),

natomiast (okolice) dzielnice takie jak:

to koszt 70zł netto (86,10zł brutto). Opłatę prosimy uiszczać na indywidualne konto TeleCardio. Numer konta bankowego: 46 1050 1559 1000 0090 3129 2676 ING Bank Śląski, dane spółki: Telecardio Sp. z o.o., ul. Powstańców Wielkopolskich 72, 70-111 Szczecin. Tytułem wpłaty: Badanie EKG 12.

Realizacja
zamówienia:
Na wskazany przez Ciebie adres przyjeżdża osoba przeszkolona w podłączaniu aparatu. Posiadamy przenośny aparat do EKG (zapis  12 kanałowy) z możliwością interpretacji zapisu. Badanie potrwa zaledwie kilka minut. Jedynie o czym trzeba pamiętać to, aby przygotować klatkę piersiową do podłączenia elektrod. Przed badaniem nie należy smarować skóry kremami, maściami - skóra powinna być czysta, sucha i odtłuszczona.
Badanie: Badanie EKG jest badaniem nieinwazyjnym czyli nienaruszającym tkanek ciała. Jest badaniem bezbolesnym i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Już w trakcje badania wykonywany jest pierwszy zapis pracy serca. Po skończonym badaniu cały zapis trafia na platformę telemedyczną. Lekarz specjalista (posiadający odpowiednie kwalifikacje) analizuje zapis.
Wyniki: W przeciągu 24h wyniki są przesyłane na adres e-mail pacjenta. Istnieje możliwość przesłania wydrukowanych wyników Pocztą Polską (list polecony priorytetowy), wtedy do ogólnej ceny usługi trzeba doliczyć koszt przesyłki - 8zł.

Bezpośredni link do usługi - TeleCardio

Dzień Dobry, jest mi niezmiernie miło poinformować iż ruszam (jako wolontariusz fundacji e-medycyna) z kolejną edycją aukcji charytatywnej.

Witam Was ponownie (Adrian Naumowicz). Aukcje charytatywne nr 1-5/2017 zakończyły się niedawno. Fundację wsparły Marta Ciszek-Lis, Jacek Ostaszewski, Anna Czerwińska, Elżbieta Głowacka, Milena Łopacka ze Szczecina (razem 420zł). Jestem bardzo zadowolony, że pomimo innych akcji, jest także miejsce w Szczecinie dla akcji charytatywnych w dziedzinie telemedycyny.

Licytujemy (dając propozycje w poście) tym razem pod zdjęciem mydełek (link): AUKCJA

 more

Dobry Wieczór, jest mi niezmiernie miło poinformować iż ruszam (jako wolontariusz fundacji e-medycyna) z kolejną edycją aukcji charytatywnej.

Witam Was ponownie (Adrian Naumowicz). Aukcje charytatywne nr 1, 2, 3 i 4/2017 zakończyły się niedawno. Fundację wsparły Marta Ciszek-Lis, Jacek Ostaszewski, Anna Czerwińska, Elżbieta Głowacka ze Szczecina (razem 320zł). Jestem bardzo zadowolony, że pomimo innych akcji, jest także miejsce w Szczecinie dla akcji charytatywnych w dziedzinie telemedycyny.

Licytujemy (dając propozycje w poście) pod zdjęciem pocztówki (link): AUKCJA

 more

Dobry Wieczór, jest mi niezmiernie miło poinformować iż ruszam (jako wolontariusz fundacji e-medycyna) z kolejną edycją aukcji charytatywnej.

Aukcje charytatywne nr 1, 2 i 3/2017 zakończyły się dosyć niedawno. Fundację wsparły Marta Ciszek-Lis, Jacek Ostaszewski, Anna Czerwińska ze Szczecina (razem 300zł). Jestem bardzo zadowolony, że pomimo innych akcji, jest także miejsce w Szczecinie dla akcji charytatywnych w dziedzinie telemedycyny.

Licytujemy (dając propozycje w poście) pod zdjęciem pocztówki (link): AUKCJA

 more

Cześć,

Poniżej przedstawię Wam co to jest wtyczka TinyMCE Advanced, do czego służy, jak ją poprawnie zainstalować w WordPress, a na końcu skonfigurować ustawienia pod edycję swojej strony.

Wtyczka TinyMCE Advanced to najlepsza wtyczka do edycji tekstu jaką możecie posłużyć się dzisiaj w Worpress. Oprócz mnie, twierdzi tak ponad 2 miliony użytkowników na świecie. Jej prostota i ulepszenia, a także fakt, że używa się jej jak edytorów stosowanych na co dzień (MS Office, Libre Office, Open Office) spowodowały, że jest najbardziej popularną wtyczką do edycji tekstu w internecie. Można byłoby coś więcej o niej poczytać, jednak tłumaczenia, dostępne są w 24 innych językach (na razie nie ma polskiego). Nie mniej jednak, nie stanowi to problemu aby przybliżyć Wam jej działanie, ponieważ same przyciski i opcje po najechaniu na nie kursorem pokazują polskie tłumaczenie i wybór odpowiedniej opcji staje się bardzo prosty (widocznie nie ma jeszcze pełnego tłumaczenia).

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 002

 

Krótki opis wtyczki:


Wtyczka umożliwia dodawanie, usuwanie i porządkowanie przycisków, które są wyświetlane na pasku narzędzi wizualnego edytora. Można skonfigurować do czterech rzędów przycisków, w tym czcionek, rodziny czcionek, kolorów tekstu i tła, tabel itd.

Zawiera 15 wtyczek dla TinyMCE, które są automatycznie włączane lub wyłączane, w zależności od wybranych przycisków. Dodatkowo wtyczka daje możliwość dodania niektórych często używanych opcji, zachowując znaczniki akapitów w edytorze tekstowym i importując klasy CSS z edytora theme.css.
Niektóre funkcje dostępne przez tę wtyczkę:

 • wsparcie dla tworzenia i edytowania tabel
 • więcej opcji podczas wstawiania list
 • wyszukaj i zamień w edytorze
 • możliwość ustawienia rodziny czcionek i rozmiarów czcionek 

i wiele innych.

Jak wygląda instalacja samej wtyczki? Na początku gdy instalujecie swój szablon, napotykacie w Worpress taki prosty edytor:

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 003

Aby go ulepszyć, dokonujecie następujących kroków

 1.  W bocznym panelu bocznym najeżdżamy na Wtyczki > Dodaj nową

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 004

2.  W prawym górnym rogu, w polu wyszukaj wpisujemy TinyMCE Advanced, następnie klikamy Zainstaluj teraz.

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 005

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 007

3.  Klikamy Włącz i mamy już zainstalowaną wtyczkę, gotowa do pracy.

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 008

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 009

4. Chcąc stworzyć wpis lub stronę możemy skorzystać z następujących narzędzi edycji.

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 010

Jak skonfigurować TinyMCE Advanced aby skorzystac z większej ilości opcji:

 1. Wchodzimy ponownie do panelu Wtyczki i przy wtyczce TinyMCE Advanced klikamy Settings (ustawienia).

  TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 011

   

 2. Otwiera nam się panel ustawień edytora, przeglądamy w dolnej części które z opcji będą nam potrzebne. Klikamy i przesuwamy do góry upuszczając. Następnie Zapisz zmiany.

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 012

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 013

4. Teraz możemy profesjonalnie edytować wpis lub stronę pod własnym pomysłem.

TinyMCE Advanced adriannaumowicz.com 014

 

0 comments

Cześć Wam :), oprócz wieloletniej pracy jako menedżer (od prowadzenia zespołów sprzedażowych, rekrutacji, rozwoju firm, projektów i inne), jestem także wiceprezesem w Fundacji na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce - "Fundacja e-medycyna". Otrzymałem te wyróżnienie w maju 2015r. (wpis fundacji w krs 06.05.2015r.). Od tamtej pory (już dwa lata) działam w fundacji jako wolontariusz i z całych sił wspieram jej działanie w każdej akcji, a także wykazuję własną inicjatywę do tworzenia nowych. Jedną z takich inicjatyw są comiesięczne lokalne aukcje charytatywne.

Celem naszej Fundacji jest wspieranie rozwoju telemedycyny i e-zdrowia w zakresie działalności naukowej, usługowej, a także prowadzonych badań klinicznych oraz szeroko rozumianej profilaktyki i działalności propagowania zachowań prozdrowotnych i promowania zdrowia. Działalność w zakresie ochrony zdrowia polegających na ratowaniu życia chorych i działanie na rzecz poprawy ich stanu zdrowia.

Na mojej stronie utworzyłem nową zakładkę o nazwie Fundacja/Wolontariat a w niej podstronę o tytule Aukcje Charytatywne. Tutaj udostępniam aktualne informacje o utworzonych przeze mnie aukcjach charytatywnych. Informacje zamieszczam głównie na stronie www.emedycyna.org oraz na stronie facebook fundacji. Jednak, także tutaj będziecie mogli się dowiedzieć coś więcej,  m.in. jak wspierać działania fundacji.

Dlaczego?

Dla tych którzy niewiedzą, zajmuję się wolontariatem w "fundacji e-medycyna". Uczestniczę w projektach ogólnopolskich, ale nie zapominam o swoim „szczecińskim podwórku” i planuję, różne, nawet najmniejsze inicjatywy by pomóc najuboższym i najbardziej potrzebującym (sprzęt i badania telemedyczne nie są tanie). Wyszedłem z inicjatywą tworzenia licytacji charytatywnych gdzie zazwyczaj nagrodą jest - świetna pocztówka zagraniczna i badanie EKG (aparatem EHO Mini) wraz z opisem kardiologa gratis.

Na jaki cel?

Cała kwota z aukcji charytatywnej, jest przeznaczana na cele statutowe "fundacji e-medycyna”. Obecnie celem nadrzędnym jest zbiórka na 2 aparaty do pomiaru EKG i podłączenie ich do systemu, aby pacjenci mogli za darmo korzystać z aparatów i platformy telemedycznej. Możecie się spodziewać, że w najbliższym czasie wyjdę ze zbiórką charytatywną także na inne miasta w Polsce.

 

Poniżej lista już utworzonych aukcji charytatywnych:

L.p.   Nazwa aukcji Start Koniec Kwota Zwycięzca Miejscowość
 
3   Aukcja charytatywna nr 3 / 2017 19.05.17 02.06.17 50zł Anna Czerwińska Szczecin 

Aukcja charytatywna nr 3 (2017) fundacja e-medycyna

 
2   Aukcja charytatywna nr 2 / 2017  10.04.17 24.04.17  100 zł  Jacek Ostaszewski   Szczecin

Aukcja charytatywna nr 2 (2017) fundacja e-medycyna