Blog

0 comments

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, życzę Wam ciepłych, rodzinnych i przede wszystkim zdrowych Świąt!

Dobry Wieczór,

Wczoraj o godz: 22:00 zakończyło się głosowanie w Plebiscycie Głosu Szczecińskiego – Nasze dobre z Pomorza 2021. Emocji na pewno nie brakowało, jak zwykle na finiszu stały one na najwyższym poziomie.  Przetasowania listy góra – dół, szczególnie na miejscach 2-7, spowodowały, że nikt nie mógł być pewny swego miejsca na liście. Wielu z Was było z nami do końca i tak samo jak my oczekiwaliście na wyniki. Finalnie, dzięki Waszym głosom zajęliśmy 2 – miejsce w ogólnym rankingu. Natomiast w kategorii: Zdrowie i uroda powtórzyliśmy wyczyn z tamtego roku i zajęliśmy 1 wymarzone i wyczekiwane miejsce. Lepiej być nie mogło, przy takiej mocnej konkurencji. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i za to, że jesteście cały czas z nami. Cieszymy się bardzo, że nasza praca została doceniona przez tak dużą grupę odbiorców: mieszkańców Szczecina, całego Pomorza Zachodniego (teraz także całej Polski). Bardzo, ale to bardzo dziękujemy.

Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników przez kapitułę. Będziemy na bieżąco informować Was o przyznanych wyróżnieniach i nagrodach.

Do usłyszenia, do zobaczenia…dziękujemy!

Zostały jeszcze 2 tygodnie do zakończenia głosowania w plebiscycie „Nasze Dobre z Pomorza”, w którym kapituła Głosu Szczecińskiego nagradza firmy, które dzięki swojej biznesowej działalności rozsławiają nasz region. Jest mi niezmiernie miło, że w tym roku ponownie dołączyliśmy (TeleCardio) do tak wyjątkowego grona. Nieskromnie napiszę, że bardzo liczę na Wasze zaangażowanie oraz Wasze głosy oddane na nas w tym plebiscycie. Chcemy powielić sukces z tamtego roku w którym zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii: Zdrowie, uroda i turystyka. Na razie zajmujemy 5 miejsce, ale końcówka głosowania będzie nasza 😉

Żeby zagłosować, wyślij SMS:

NDP.36 na numer 72355

TeleCardio na stronie Głosu Szczecińskiego: (kliknij)

O plebiscycie:

Plebiscyt „Nasze Dobre z Pomorza” jest największym medialnym i promocyjnym przedsięwzięciem prezentującym dorobek gospodarczy naszego regionu. Akcja z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie wśród przedsiębiorców, dla których znak jakości „Nasze Dobre” jest symbolem uznania i zaufania konsumentów.

W akcji chcemy promować atrakcyjne produkty, które stworzono u nas, na Pomorzu. Właśnie dlatego w plebiscycie mogą wziąć udział wyłącznie podmioty gospodarcze zarejestrowane lub mające oddziały na terenie województwa pomorskiego lub zachodniopomorskiego, a ich produkt jest wytwarzany w tym województwie.

Zapraszamy!

Dzień Dobry,

Zapraszam serdecznie na wydarzenie III Dzień Organizacji, start godzina 10:00 (26.10.2021r.)

Link do streamu live na facebooku: (kliknij)

DZIEŃ ORGANIZACJI jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym od 2019 r.

W tym roku tematem przewodnim będą „Oblicza organizacji – wyzwaniem dla nauki i biznesu”.

Dzień Organizacji odbędzie się w dniu 26 października 2021 r. w godz. 10-15, w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej 8 w sali 010 oraz w formule on-line w mediach społecznościowych.

Celem Dnia Organizacji jest:

 • integracja międzypokoleniowa mieszkańców Szczecina i okolic
 • promocja wiedzy na temat organizacji i roli jaką odgrywa we współczesnym świecie (organizacja rozpatrywana z różnych punktów widzenia, przez różne nauki)
 • budowa równowagi i harmonii pomiędzy światem nauki i światem praktyki
 • spotkanie ze specjalistami i badaczami organizacji (z różnych nauk: zarządzania i ekonomii, a w przyszłości również biologii, fizyki, chemii, astronomii, prawa, socjologii, psychologii itp.
 • spotkanie z praktykami – przedstawicielami świata biznesu

Dzień Organizacji ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką organizacji, jej różnorodnością występowania we współczesnym świecie i tajnikami funkcjonowania. Organizatorzy zapraszają studentów, doktorantów, pracowników naukowych i mieszkańców Szczecina i okolic.

PROGRAM WYDARZENIA

9.30-10.00 – Rozpoczęcie wydarzenia – rejestracja i powitanie uczestników

10.00-10.15 – Otwarcie wydarzenia

10.15-12.00 – I SesjaOblicza organizacji – impulsem do rozwoju nauki

Prelegenci:

 • dr Grażyna Leśniewska, Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie – Organizacja okiem socjologa
 • dr Lidia Kłos, Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego – Ekologiczny wymiar organizacji
 • dr hab. Beata Bieszk-Stolorz, prof. US, Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego – Organizacja z perspektywy matematyki
 • dr Kinga Michnik, Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego – Antropologiczne spojrzenie na organizację
 • dr hab. Marta Stępień-Słodkowska, prof. US, Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego – Organizacja zdrowego stylu życia

12.00-12.30 – Przerwa kawowa

12.30-13.45 II Sesja – Oblicza organizacji – wyzwaniem dla biznesu

Prelegenci:

 • Celestyna Krajczyńska, Cuda Celestyny – Przepis na doskonałą organizację, aby wszystko słodko i gładko poszło
 • Krzysztof Kowalski, Szkolenia Doradztwo Coaching i Mentoring – Uniwersalne statyczne i dynamiczne czynniki decydujące o doskonałości organizacji
 • Łukasz Skryplonek, Dogcessories, Oblicza czy obliczenia – składowe sukcesu i porażki w organizacji
 • Marcin Kaczmarek, Klaster ICT Pomorze Zachodnie – Zarządzanie organizacją technologiczną. Specyfika i wyzwania

13.45-14.15 – Przerwa kawowa

14.15-15.00 – III SesjaKONKURS – TOP 10 ZARZĄDZANIA

15.00 – Zakończenie DNIA ORGANIZACJI

Zapraszam serdecznie!

Dzień Dobry,

Dzisiejszym wpisem chciałbym zaznajomić Was z działaniem kiosku telemedycznego i jego wpływem na ratowanie zdrowia i życia. Za przykład chcę podać pomysł wdrożenia pierwszego Kiosku Telemedycznego w Szczecinie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na pomysł ten „wpadliśmy” (wraz z Arletą Górecką-Przybycień) po latach doświadczeń prowadząc fundację zajmującą się telemedycyną i e-zdrowiem, a także pracując w szpitalu i patrząc czego brakuje tak naprawdę w służbie zdrowia. Dziś wiem, że nie wszyscy rozumieją (np. urzędnicy) jak zbawienny może mieć to wpływ na życie szczecinian.  To pierwszy i jedyny tak innowacyjny projekt w dziedzinie zdrowia w naszym regionie. Każdy etap jest niesamowicie ważny, nie możemy poddać się bez walki o lepsze jutro, dlatego zapraszam do przeczytania tego artykułu. Opiniowanie projektu odbędzie się 04.10.2021r. o szczegółach poinformuję na samym dole artykułu.

Idea Kiosku Telemedycznego jest bardzo prosta:

 • wykonać badanie w jak najszybszy sposób
 • wykorzystać jak najdokładniejsze urządzenia cyfrowe do wykonania badań (certyfikowane urządzenia medycznie o wysokiej czułości)
 • uzyskać jak najszybciej wyniki (komplet badań nawet w 10 minut)
 • jak najszybciej przekazać wyniki do lekarza, szpitala (docelowej jednostki lub specjalisty)

Wszystkich wymienionych punków NIE DA SIĘ wykonać w obecnym publicznym systemie zdrowotnym. Ma to decydujący wpływ nie tylko na profilaktykę zdrowotną ale także na ratowanie życia.

W proponowanym pomyśle, pacjent bezpłatnie wykona badania takie jak:

Katalog aparatów diagnostycznych. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty wyrobu medycznego oraz przesyłają wyniki pomiarów do Platformy Telemedycznej/aplikacji mobilnej/kiosku.

 1. Waga – Elektroniczne urządzenie posiada funkcje pomiaru masy ciała. Posiada zakres pomiarowy: 3-250 kg.
 2. Termometr – Termometr z technologią podczerwieni, posiada tryb pomiaru zdalnego pobieranego z czoła. Zaletą zdalnego pomiaru temperatury jest szybkość, dokładność mierzonej temperatury oraz posiada wbudowaną pamięć.
 3. Glukometr – do pomiaru stężenia glukozy we krwi. Służy do szybkiego i precyzyjnego pomiaru z możliwością oznaczenia pomiaru (przed lub po jedzeniu), z wyrzutem paska oraz z podświetloną szczeliną pomiarową.
 4. Ciśnieniomierz – to nowoczesne urządzenie elektroniczne z mankietem naramiennym  (zasilanie bateryjne).  Aparat służy do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu na ramieniu. Charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru,  a wykonanie dokładnego pomiaru ciśnienia jest niezwykle proste
 5. Pulsoksymetr – Jest to aparat napalcowy przeznaczony do pomiaru pulsu i nasycenia krwi tlenem z palca pacjenta. Urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi, wykorzystujące pomiar pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal metodą pulsoksymetrii. Na podstawie pomiaru oblicza się stopień nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2).
 6. Spirometr do kontroli objawów chorób układu oddechowego. Za jego pośrednictwem można wykonywać badania spirometryczne u pacjentów w każdym wieku, z wyjątkiem niemowląt i noworodków oraz badanie pulsoksymetryczne u pacjentów w każdym wieku.  Urządzenie z wyświetlaczem posiada inteligentny 3D oksymetr – urządzenie mierzy i oblicza szereg parametrów związanych z funkcjami układu oddechowego między innymi : FVC, FEV1, PEF, 25/75 FEF oraz inteligentny pulsoksymetr 3D z wynikami na ekranie.
 7. Analizator moczu – Urządzenie umożliwia wykonywanie badań następujących parametrów: GLU, BIL, SG, KET, BLD, PRO, URO, NIT, LEU, VC, PH, MAL, CR, UCA – umożliwia monitorowanie przebiegu całego procesu testowego z automatyką powiadomień wizualnie i dźwiękowo.
 8. EKG 1 – Jednokanałowy aparat EKG, służy do zapisywania elektrycznej aktywności serca w postaci graficznego obrazu. Posiada wbudowane elektrody pozwalające na prosty pomiar poprzez przyłożenie obu dłoni. Aparat EKG prezentuje pomiar w trakcie badania w formie wykresu
 9. EKG 6 – Aparat EKG służy do zapisywania elektrycznej aktywności serca. Posiada wbudowane elektrody z regulacją czułości i częstotliwości pomiaru. Pomiar poprzez przyłożenie elektrod do klatki piersiowej. Rejestrowane sześć odprowadzeń: I, II, III, aVR, aVL, aVF. Pomiar typu event holter w czasie kontaktu elektrod z ciałem.
 10. EKG 12 – Profesjonalny aparat EKG służy do zapisywania elektrycznej aktywności serca. Miniaturowe, mobilne urządzenie do wykonywania pełnego zapisu EKG (12-odprowadzeń). Pomiar ciągły przy wykorzystaniu klasycznych elektrod przyklejanych do klatki piersiowej.
 11. Aparat do pomiaru INR/PT – Aparat do pomiaru INR służy do kontroli wskaźnika INR i PT z krwi pobranej najczęściej z palca pacjenta. Zaawansowana technologia biosensoryczna systemu Urządzenie umożliwia szybkie wykonanie pomiaru krzepliwości krwi z krwi kapilarnej. Aparat INR podaje wyniki o jakości laboratoryjnej, dostępnych w ciągu kilku minut. Dedykowany szczególnie dla osób  z migotaniem przedsionków, u osób po wymianie zastawki, lub u osób po przebytej zatorowości płucnej.
 12. Aparat do pomiaru cholesterolu i trójglicerydów – Nowoczesny mieszczący się w dłoni, wszystkomający analizator krwi. Za pomocą urządzenia CardioChek PA możemy zbadać: cholesterol całkowity TC, dobry cholesterol HDL, zły cholesterol LDL, trójglicerydy, glukozę i kreatyninę. W zależności od rodzaju testu, badanie trwa od jednej do dwóch minut. Badanie wykonuje się z krwi pełnej pobranej z opuszka palca, podczas którego zachodzi zjawisko fotometrii refleksyjnej oraz reakcje chemiczne powstające na powierzchni patyczka testowego, dającej bardzo dokładne wyniki diagnostyczne.
 13. Stetoskop – Inteligentny przyrząd wystarczy przyłożyć do klatki piersiowej, by odczytać obecne w niej dźwięki. Sztuczna inteligencja opracowuje wyniki, które pozwalają reagować na każdy problem ze zdrowiem, ale są także wartościową dokumentacją dla lekarza. Podobnie jak tradycyjny stetoskop służy do oceny funkcjonowania układu oddechowego, jednak tym się od niego różni, że nagrywa, identyfikuje i klasyfikuje zarejestrowane dźwięki. Urządzenie podpowiada, w jakich miejscach na klatce piersiowej umieścić aparat podczas badania. Informuje też o tym, czy wszystko przebiega prawidłowo.

Każdy pacjent otrzyma spersonalizowany wydruk z wykonanym badań.

Chcielibyśmy aby takie innowacyjne idee były realizowane w całym kraju. Dlatego tak ważne jest, aby taki projekt został zrealizowany w Szczecinie. Jeżeli ten temat nie jest Ci obojętny proszę wesprzyj projekt i zgłoś się pod podany niżej adres, aby mieć dostęp do transmisji z posiedzenia komisji w poniedziałek. Prosimy także o udostępnianie i nagłośnienie tematu.

Link do transmisji pozwalającej śledzić posiedzenie zostanie udostępniony w dniu spotkania.
Mieszkańcy zainteresowani uczestnictwem w spotkaniu są proszeni o przesłanie informacji do sekretariatu Biura Dialogu Obywatelskiego W Szczecinie na adres e-mail: sbo@um.szczecin.pl, telefon: 91 4245105 w celu otrzymania dostępu.
Dziękuję, pozdrawiam i liczę na Was.

Wrzesień zaskoczył nas niezwykle pozytywnie pod względem pogodowym. Na zewnątrz panuje wyśmienita atmosfera do uprawiania wszelakiej aktywności fizycznej, dosłownie pod każda postacią. Po pandemicznej przerwie do kalendarza imprez sportowych wróciły biegi na 5, 10 i więcej kilometrów. Tym artykułem chciałbym przypomnieć, iż system monitoringu kardiologicznego TeleCardio (rozwiązania telemedyczne) sprawdza się wyśmienicie podczas pomiarów pracy serca:
– przed startem w zawodach
– w trakcie
– oraz po (często w celu porównania wyników po wysiłku).
Zasada podpięcia holtera podobna jest do tej która ma miejsce gdy pacjent jest w bezruchu (w stanie spoczynku lub na siedząco). Bardzo ważnym czynnikiem pomiaru jest umiejętne zamontowanie elektrod (a dokładnie nieznaczne podklejenie kabli) które pomaga w otrzymaniu „czystego” bez artefaktowego zapisu EKG.
Równie ważnym elementem wymagającym podkreślenia jest fakt, iż u niektórych pacjentów dopiero podczas wzmożonego wysiłku fizycznego można odkryć pewne „dysfunkcje pracy serca” – które zazwyczaj nie są dostrzegalne podczas normalnego badania EKG. Może się wydawać, że tylko ludzie chorzy, po zawale lub zabiegach kardiologicznych korzystają z pomocy holterów. Nic bardziej mylnego, wielu sportowcom zależy na jak najdokładniejszym poznaniu swojego ciała, dlatego też korzystają z systemu monitoringu kardiologicznego TeleCardio. Do podstawowych zalet urządzenia jakimi są praktyczność i miniaturyzacja można dodać możliwość pracy poza granicami naszego kraju. Serdecznie zapraszam do skorzystania z usługi.

Korzystając z okazji, zapraszam do przeczytania i obejrzenia galerii z naszego archiwalnego wpisu fundacyjnego  „Z biegu bez granic” z 2017 roku – gdzie już przecieraliśmy szlaki telemedyczne podczas imprez biegowych.

Fundacja e-Medycyna w partnerstwie z TeleCardio oraz Pro-Plus S.A. zapraszają na:

EKG w Biegu bez Granic – EKG Lauf ohne Grenzen
Dwa stadiony, dwa miasta, dwa kraje – jeden bieg.

To już 2-ga edycja biegu bez granic (14.07.2017r.) oraz 1-sza edycja biegu z aparatem Eho Mini Event Holter!

Fundacja „e-Medycyna” dzięki wsparciu firmy Pro-Plus S.A. udostępniła na czas biegu 8 aparatów Eho Mini Event Holter dla ośmiu uczestników, którzy będą wyposażeni w urządzenie do automatycznego pomiaru ekg podczas biegu.

Po zakończeniu biegu kardiolog z TeleCardio udzieli konsultacji.

Dzięki wykorzystaniu telemedycyny możesz dokonać zapisu pracy serca on-line podczas biegu, a po jego zakończeniu skonsultować się z kardiologiem.

Sprawdzić jak pracuje Twoje serce podczas wysiłku.

Zostało tylko kilkanaście dni do polsko-niemieckiej imprezy biegowej.

Bieg na dystansie 1/3 maratonu prowadzi uczestników ze stadionu SOSiR w Słubicach na stadion Przyjaźni we Frankfurcie nad Odrą i z powrotem.

Data: 14 lipca 2017
Start: 19:30
Start i Meta: Stadion Słubice
Dystans: 1/3 maratonu (14,065 km)
Klasyfikacja: 6 kategorii wiekowych +open (K i M)

Zapraszamy do wspólnego biegania!

Dzień Dobry,

Już jutro (04.09.2021) zapraszam serdecznie na Festyn rodzinny w Boleszkowicach, w programie m.in.:

 • występy zespołów artystycznych
 • olimpiada gier i zabaw
 • zabawy z animatorami
 • mobilny punkt szczepień (bez rejestracji)
 • spotkanie z policja i strażą pożarną
 • gwiazda wieczoru kabaret Rewers
 • zabawa pod chmurką DJ Amo

W trakcie trwania festynu przyjmujemy zapisy na bezpłatne badania:
– kolonoskopowe (osoby w wieku 55-64 lat)
– cytologiczne (kobiety w wieku 25-59 lat)
– usg piersi
Warunkiem jest zamieszkiwanie na terenie powiatu myśliborskiego i gryfińskiego.

Na miejscu będzie można także dowiedzieć się o rozwiązaniach telemedycznych, w tym o systemie opieki kardiologicznej na odległość TeleCardio.

Zapraszam serdecznie, program wydarzenia poniżej:

0 comments

Dzień Dobry,

Jak wiecie Szczecin i zachodniopomorskie jest mi bardzo bliskie. Z tego tytułu wyszukuję ciekawe informacje z mojego medycznego podwórka. Jeżeli w ramach Fundacji e-Medycyna i TeleCardio nie da się czegoś zrobić, na pewno polecę coś dobrego. Otrzymałem wiadomość ze Szpitala z Goleniowa, że ruszył pakiet nieodpłatnych badań dla osób 40 plus (takie badania można zrobić także w całej Polsce). Zachęcam serdecznie do zrobienia takich  badań  profilaktycznych – bo warto.  Poniżej lista wykonywanych badań i sposób zapisów.

Dziękuję za informacje Pani Katarzynie Kęckiej (Prezes Zarządu SCM w Goleniowie). Tym samym zapraszam do zapisów mieszkańców województwa Zachodniopomorskiego: Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie Sp. z o.o., Nowogardzka, 2, pon.-pt. 8:00-18:00, 91 46 64 369, 91 46 64 368

Zapraszam także do korzystania z naszych usług kardiologicznych po otrzymanych wynikach (konsultacji, holterówteleopieki)

0 comments

Cześć Wam,

Na co dzień udaję mi się zrobić wiele dobrego, chciałbym abyście wsparli moje działania charytatywne. Z Wami udaje się jeszcze więcej. Zbieram na miniaturowy, mobilny aparat do telediagnostyki oraz telemonitorowania o nazwie EHO-MINI (Event Holter) + 2 lata opieki kardiologicznej dla pacjenta.

Link do aukcji: https://www.siepomaga.pl/aparatdoekg

Dla osoby która wpłaci największa sumę, przewidziałem nagrodę w postaci:
1. Przekazania specjalnych podziękowań w ramce wraz z podpisami przedstawicieli Fundacji e-Medycyna,
2. Bloczek ze znaczkiem: X Międzynarodowa Wystawa Znaczków Młodzieży (Niemcy 1990) o wartości około 100zł.

Jedyne co trzeba zrobić to:

 1. wpłacić symboliczną kwotę na zbiórkę (kliknij),
 2. udostępnić zdjęcie w komentarzu z wpłatą pod postem na facebooku (kliknij),
 3. pod koniec akcji przekażę nagrodę osobiście lub kurierem.

Akcja zaczyna się od godz 18:00 27.07.2021 do godz 18:00 03.08.2021. Dziękuję.

Poniżej bloczek nagroda i podziękowanie.

Drodzy czytelnicy, czasami zdarza się tak w życiu, że jak bardzo się chce czegoś to pojawia się szansa aby to zrealizować. Tak się dzieje i tym razem. Lata doświadczeń (w tym praca w szpitalu i fundacji), tysiące wykonywanych badań, dziesiątki zwiedzonych miejsc i niezliczona ilość spotkań zaowocowały pionierską (bo jeszcze nikt nie wprowadził tego w naszym mieście) i innowacyjną ideą. Pomysłem przecierającym szlak nowoczesnej profilaktyki zdrowotnej, a także działaniach zapobiegających problemom zdrowotnym naszych mieszkańców. Szanowni Państwo chcemy przedstawić pomysł jakim jest pierwszy Kiosk Telemedyczny w Szczecinie.

Co to jest kiosk telemedyczny?

W najprostszym wydaniu to punkt opieki (najczęściej wielkości budki do robienia zdjęć jak na zdjęciach poniżej), który ułatwia monitoring stanu zdrowia,umożliwia konsultacje zdrowotne na żądanie. W zależności od potrzeb kioski konfiguruje się tak aby spełniały określone oczekiwania (dobranie odpowiednich parametrów do wykonania badań – diagnoza i możliwość konsultacji).

Ideą kiosków telemedycznych jest zwiększanie świadomości w społeczeństwie o zdrowiu oraz zmniejszanie lęku przed badaniami profilaktycznymi. Ułatwia dostęp do podstawowych badań – oswoji z diagnostyką. Wpływa na poprawę efektywności leczenia dzięki gromadzonej dużej ilości wyników badań – lekarz zdobędzie dostęp do większej liczby informacji o stanie zdrowia Pacjenta.

Pomysłodawcy:

Adrian Naumowicz – menedżer ds. rozwoju TeleCardio Sp. z o.o. Sp.k., wiceprezes Fundacji Na Rzecz Aktywnego rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – fundacja e-medycyna
Arleta Górecka-Przybycień – prezes TeleCardio Sp. z o.o. Sp.k., prezes Fundacji Na Rzecz Aktywnego rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – fundacja e-medycyna

Jak chcemy zrealizować?
W ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Środki przeznaczone na projekt pochodzą z Urzędu Miasta Szczecin. Celem nadrzędnym jest rozwój Szczecina z szczególnym uwzględnieniem życia mieszkańców. Dzięki temu, że projekt finansowany jest z UM Szczecin mieszkańcy będą mogli korzystać z badań bezpłatnie. Link do naszego projektu w ramach SBO (kliknij)

Jaka droga przed nami?

1. 14.04.2021 – 14.05.2021 zgłaszanie projektów
2. maj-sierpień 2021 – weryfikacja projektów
3. wrzesień 2021 – zatwierdzenie listy do głosowania i losowanie numerów projektów
4. wrzesień 2021 – promocja projektów
5. październik 2021 -głosowanie mieszkańców
6. październik 2021 ogłoszenie wyników
7. Akademia SBO prowadzona na poszczególnych etapach
8. Ewaluacja prowadzona w trakcie procesów SBO, raport o ogłoszeniu wyników

Obecnie jesteśmy na etapie 1 z 8, zapraszamy do śledzenia naszych poczynań i wspierania. Dziękujemy!

0 comments

Dzień Dobry,

Wspaniałym Tatom w dniu ich Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń życzy

Adrian Naumowicz

0 comments

Dzień Dobry,

Chciałbym przypomnieć i zaprosić na bezpłatne badania:
– kolonoskopowe (osoby w wieku 55-64 lat)
– cytologiczne (kobiety w wieku 25-59 lat)
– usg piersi
Osoby z powiatu myśliborskiego i gryfińskiego.
Badania odbywają się w ramach projektu „Dbam o Zdrowie” w Szpitalu im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie.
W ramach projektu zwracane są również koszty poniesione za dojazd na badanie.
Jesteś zainteresowana(y) zadzwoń wcześniej 793210230. Wyjaśnimy, wytłumaczymy i zapiszemy.
W maju przyjmowaliśmy zapisy:
Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu
ul. Marcinkowskiego 10, 74-300 Myślibórz
(zdjęcia poniżej)
Zaglądajcie na nasze posty, w jakich następnych miejscowościach będziemy przyjmować zapisy.
Zapraszamy!

0 comments

Cześć 🙂 Uwielbiam takie informacje przekazywać 🙂

W dniu 14.05.2021r. przedstawiciele Fundacji e-Medycyna (Arleta Górecka-Przybycień i Adrian Naumowicz) przekazali do rąk własnych pacjenta aparat do badania pracy serca Eho Mini Event Holter. Urządzenie na co dzień ma praktyczne zastosowanie w ratowaniu zdrowia i życia.  Ze względu na swą prostotę działania, pacjent który posiada takie urządzenie dosłownie w kilka chwil podłącza 4 elektrody do ciała, włącza aparat i następnie jednym naciśnięciem przycisku „serce” wykonuje badanie. Dosłownie w mgnieniu oka zapis EKG ląduje u lekarza kardiologa. Cały proces zakończony jest telefoniczną konsultacją, specjalista kardiolog podejmuje decyzje o dalszych krokach działania. Usługę profesjonalnego monitoringu kardiologicznego w całej Polsce i Europie świadczy szczecińska spółka TeleCardio. Jako przedstawiciele fundacji cieszymy się tym bardziej, iż małymi krokami coraz więcej pacjentów czuję się „zaopiekowanych”, a co najważniejsze dzięki takim działaniom pomoc dociera na miejsce i na czas – tym samym ratując życie. Pan Edward Marzec ze Szczecina, był niezwykle wzruszony i zadowolony, że taki „mercedes” wśród holterów wylądował właśnie u niego. Chcemy tutaj podkreślić, że docieramy do osób które potrzebują tego aparatu pilnie ze względu na swój stan zdrowia (przebyte zawały, liczne ablacje inne incydenty kardiologiczne). Chcę także, z całego serca podziękować Wam za liczne wpłaty na różnych akcjach które organizujemy. To także wynik waszej pracy i dobrego serca. Zapraszam Was do dalszego wsparcia poniżej link do aktualnej akcji charytatywnej w której zbieramy na następny aparat i opiekę kardiologiczną:
https://www.siepomaga.pl/aparatdoekg
Przedstawiam także parę zdjęć z przekazania apartu (na zdjęciach pacjent Edward Marzec, prezes Arleta Górecka-Przybycień, wiceprezes Adrian Naumowicz)

0 comments

Dzień Dobry,

Kochanym mamom w dniu ich Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń życzy

Adrian Naumowicz

0 comments

Dzień Dobry,

Jesteśmy nadal mocno zaangażowani w projekt „Dbam o Zdrowie” i korzystamy z każdej możliwości aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców (pacjentów). Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do zapisywania się jeszcze na bezpłatne badania:
– kolonoskopowe (osoby w wieku 55-64)
– cytologia (kobiety w wieku 25-59)
– usg piersi
Do udziału zapraszamy osoby z powiatu myśliborskiego i gryfińskiego.
Jesteśmy dostępni codziennie od 18.05.2021 w Myśliborzu pod adresem:
Dom Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu
ul. Marcinkowskiego 10, 74-300 Myślibórz
Jesteś zainteresowana(y) zadzwoń wcześniej 793210230.
Zapraszamy!

Cześć Wam,

Dziś chciałbym Wam zaprezentować efekty współpracy TeleCardio (telemedycyna, telekardiologia) z klubem fitness Strefą 3L. Strefa 3L to miejsce gdzie możecie odbyć trening precyzyjnie dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb i celów. Podczas spotkania wypróbowałem na własnej skórze jedną z najbardziej ciekawych opcji w ofercie jaką jest trening EMS.

Na czym polega trening?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation), czyli z użyciem elektrostymulacji mięśniowej, to najbardziej korzystna metoda treningowa w obecnych czasach. Wywodzi się z fizjoterapii i doczekała się zastosowania w treningu fizycznym, dzięki czemu jest staje się on jeszcze bardziej wydajny. Elektrostymulacja mięśniowa polega na pobudzaniu mięśni szkieletowych za pomocą impulsów prądu – stałego i zmiennego. Co ważne, ów impulsy muszą cechować się odmienną częstotliwością.

Dlaczego EMS?

Trening jest wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze korzystamy z najnowszej technologii, która pobudza Twoje mięśnie i rozbija tkankę tłuszczową. Technologia używana tylko przez zawodowych sportowców, teraz dostępna również dla Ciebie! Ćwiczenia są wyjątkowo bezpieczne, prowadzą je świetni trenerzy – fizjoterapeuci.

Kluczowe zalety to:

Czas trwania treningu 20 minut

Bezpieczny dla stawów

Zalecany przy rehabilitacji i rekonwalescencji

Trening 1 raz w tygodniu

Całkowicie spersonalizowane treningi przez indywidualny dobór ćwiczeń i regulacji natężenia głębokości i szerokości impulsu

Jak wygląda trening?

Pierwszy krok to ubranie Cię w skafander treningowy EMS – musimy go dobrze dopasować, aby elektrody pobudzały twoje mięśnie – aż 9 partii w jednym momencie. Następnie trener pokaże Ci kilka prostych ćwiczeń, które pobudzą krążenie i przygotują ciało do dużego wysiłku. Kolejny etap to konfiguracja treningu i systemu pod Twoje preferencje, możemy rozbijać tłuszcz, likwidować cellulit, wzmacniać mięśnie, ulepszać kondycję i wiele innych. Tłuszcz nie ma szans!

Razem z holterem

Chcąc uzyskać więcej danych związanych z parametrami życiowymi osoby trenującej podczas treningu EMS postanowiliśmy zbadać pracę serca na każdym etapie treningu (wykorzystaliśmy do tego urządzenie Eho Mini Event Holter). Jak zauważycie na zdjęciach poniżej, aparat mini holter i jego 4 elektrody są podłączone pod kombinezonem. Podczas treningu można swobodnie nacisnąć przycisk który spowoduję uruchomienie badania i przesył wyników do centrum telemedycznego. Jest to kompleksowa forma monitoringu serca podczas wysiłku fizycznego.

Dziękuję trenerowi Mateuszowi Kasztelanowi ze strefy 3L za profesjonalny trening z dokładnym objaśnieniem funkcjonowania kostiumu do EMS.

Zapraszam serdecznie na strony www:

TeleCardio – monitoring kardiologiczny

Strefa 3L – trening personalny EMS

Fundacja e-medycyna – nowinki ze Świata telemedycyny

0 comments

Dzień Dobry,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wystartował nabór na studia podyplomowe z elementami telemedycyny na szczecińskim Collegium Balticum.

Gerontologia i geriatryczna opieka koordynowana z elementami e-medycyny.

Obok wyspecjalizowanej kadry medycznej, zajęcia teoretyczne i warsztaty poprowadzą specjaliści z telemedycyny Arleta Górecka-Przybycień (prezes TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. oraz prezes fundacji e-medycyna) oraz Adrian Naumowicz (menedżer do spraw rozwoju TeleCardio Sp. z o.o. Sp.k. oraz wiceprezes fundacji e-medycyna).

Zapraszam serdecznie do zapoznania się ze studiami podyplomowymi:

GERONTOLOGIA I GERIATRYCZNA OPIEKA KOORDYNOWANA Z ELEMENTAMI E-MEDYCYNY

Czas na podsumowanie Punktu Promocji Zdrowia 2021. W ramach szczecińskiego programu regrantingu dla organizacji pozarządowych (mikrodotacji) Fundacja Sektor 3 przydzieliła środki w kwocie – 1700zł. Punkty Promocji Zdrowia w roku 2019 i 2020 cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego też  i w tym roku zrealizowaliśmy takie wydarzenie. Podczas wydarzenia można było skorzystać z bezpłatnych badań:
– pomiaru ciśnienia
– badania EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– pomiar EKG urządzeniem Eho Mini Event Holter (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– na podstawie zapisów dla osób chętnych zostanie przeprowadzona konsultacja wyników badania EKG
zaprezentowaliśmy także:
– działanie systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratuje się życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.
Z powodu dużego zainteresowania wydarzeniem w ubiegłym roku, w tej edycji mieliśmy także ciekawą propozycje dla osób które chciały poznać pracę kardiologów specjalistów w swojej dziedzinie ich a co najważniejsze dowiedzieć się jak dbać o układ sercowo-naczyniowy.
Profesor Jarosław Gorący – przedstawił temat „Profilaktyka chorób naczyniowo – wieńcowych i serca”
Doktor Krzysztof Przybycień – przedstawił temat „Profilaktyka chorób serca i zastosowanie telemedycyny w kardiologii”
Harmonogram:
środa 21.04.2021
Panel 1 – od 12:00 – O telemedycynie
Panel 2 – Spotkanie z Profesorem Jarosławem Gorącym
Panel 3 – do 18:00 – profesjonalne badania EKG
czwartek 22.04.2021
Panel 1 – od. 12:00 – O telemedycynie
Panel 2 – Spotkanie z Doktorem Krzysztofem Przybycieniem
Panel 3 – do 18:00 – profesjonalne badania EKG
Konsultacje badań EKG dla zainteresowanych przesyłaliśmy drogą mailową.

Dziękujemy bardzo za udział w wydarzeniu.

0 comments
Punkt Promocji Zdrowia 2021 – Badania TeleCardio
Fundacja e-Medycyna wraz z TeleCardio przygotowała Punkt Promocji Zdrowia, w którym uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych następujących badań:
– pomiar ciśnienia
– badanie EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– pomiar EKG urządzeniem Eho Mini Event Holter (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– na podstawie zapisów dla osób chętnych zostanie przeprowadzona konsultacja wyników badania EKG
Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane także:
– działania systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratuje się życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.
Z powodu dużego zainteresowania wydarzeniem w ubiegłym roku, w tej edycji mamy także ciekawą propozycje dla osób które chcą poznać pracę kardiologów specjalistów w swojej dziedzinie ich a co dowiedzieć się co najważniejsze – jak dbać o układ sercowo-naczyniowy.
Profesor Jarosław Gorący – przedstawi temat „Profilaktyka chorób naczyniowo – wieńcowych i serca”
Doktor Krzysztof Przybycień – przedstawi temat „Profilaktyka chorób serca i zastosowanie telemedycyny w kardiologii”
Harmonogram:
środa 21.04.2021
Panel 1 – od 12:00 – O telemedycynie
Panel 2 – Spotkanie z Profesorem Jarosławem Gorącym
Panel 3 – do 18:00 – profesjonalne badania EKG
czwartek 22.04.2021
Panel 1 – od. 12:00 – O telemedycynie
Panel 2 – Spotkanie z Doktorem Krzysztofem Przybycieniem
Panel 3 – do 18:00 – profesjonalne badania EKG
Konsultacje badań EKG dla zainteresowanych przesyłamy drogą mailową.
Miejsce:
TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.
Ul. Powstańców Wlkp. 72, pokój H03
70-111 Szczecin
Prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na wydarzenie pod numerem telefonu ze względu na restrykcje związane z lockdownem oraz wykonywaniem w kolejności badań EKG: +48 510 604 184
Link do wydarzenia na fb: (kliknij)
Promujemy zdrowy styl życia i propagujemy pozytywne zachowania prozdrowotne. Dbamy o Twoje serce. Serdecznie zapraszamy
Projekt dofinansowany jest w ramach #mikroDOTACJI2021. Sektor 3 Szczecin pełni rolę Operatora środków pochodzących z Gminy Miasto Szczecin, które lokalnym organizacjom przekazywane są w systemie regratingu.

Dzień Dobry,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce – „Fundacja e-Medycyna” ponownie otrzymała mikrodotacje na realizacje Punktu Promocji Zdrowia 2021. W ramach szczecińskiego programu regrantingu dla organizacji pozarządowych (mikrodotacji) Fundacja Sektor 3 przydzieliła środki w kwocie – 1700zł.

Punkty Promocji Zdrowia w roku 2019 i 2020 cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego też podjęliśmy decyzje o złożeniu wniosku na rok 2021. Realizacja PPZ 2021 ma na celu przekazać wiedzę prozdrowotną poprzez spotkania edukacyjno-informacyjne ze specjalistami w zakresie chorób sercowo-naczyniowych, a także wykonywać badania EKG za pomocą nowoczesnych urządzeń telemedycznych (wypożyczanych przez  lidera usług telekardiologicznych – TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k.) dla zainteresowanych uczestników spotkania – nieodpłatnie.

Serdecznie zapraszamy już 21 i 22 kwietnia 2021. Oczywiście, będę informować na bieżąco o starcie wydarzenia.

Dziękuję 🙂

0 comments

Dzień Dobry,

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Służba zdrowia jest mi bardzo bliska z tego tytułu,  że z medycyną mam do czynienia na co dzień. W tym szczególnym dla całego środowiska medycznego dniu pragnę wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom ochrony zdrowia podziękować za codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka. Życzę realizacji zawodowej, wytrwałości, cierpliwości i docenienia Waszej ciężkiej pracy na rzecz niesienia pomocy innym. Naprawdę wykonujecie niesamowitą pracę na rzecz innych.

Witam serdecznie!

Już dzisiaj 30 marca kolejny raz chciałbym Was zaprosić na Facebook Live do programu Kobiecy Dyskurs stworzonego przez Panią Agatę Baryłę. Tematem programu będzie po raz kolejny telemedycyna, w tej części zadamy sobie pytanie: Czym tak naprawdę jest telemedycyna? Zapraszam na ciekawe opowieści, historie, anegdoty i fakty o tej niesamowitej dziedzinie medycyny. Gościem programu będzie nasza specjalistka w tematach telemedycznych – Arleta Górecka-Przybycień (prezes Fundacji e-Medycyna oraz Prezes TeleCardio Sp. z o.o.)

Serdecznie zapraszam to już trzecia część 🙂 Więcej szczegółów poniżej:

Wtorek, 30marca 2021  godz.: 19:00
Publiczne · Organizator: Kobieca Sprawa www.kobiecasprawa.pl
Online w Facebook Live: (kliknij)
Aby Was nic nie ominęło, koniecznie kliknijcie „WEZMĘ UDZIAŁ”
Koniecznie przekażcie informację i udostępnijcie dalej tym Koleżankom ♥
Przygotujcie notesy, długopisy i dobre humory ??
Jeśli macie pytania, swoje doświadczenia, wpiszcie je w komentarzu do wydarzenia lub w wiadomości prywatnej ✍?
Do zobaczenia!
0 comments

Witamy,

Ufff… mamy niesamowicie zawrotne tempo. Sytuacja w kraju postawiła przed nami nowe wyzwania. Więcej badań, więcej działań, więcej zainteresowania usługami kardiologicznymi, większe zainteresowanie telemedycyną. Korzystając z okazji chcę wrócić do Dnia Kobiet (08.03.2021r.) który był dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Po pierwsze pojechaliśmy do Szpitala im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie gdzie wykonywaliśmy bezpłatnie badania EKG specjalistycznym sprzętem oraz pomiar ciśnienia. Chcieliśmy podziękować Pani Dyrektor za możliwość wykonania badań, personelowi medycznemu który przygotował moc atrakcji oraz poczęstunek. Wyśmienita organizacja na miejscu spowodowała, iż mogliśmy płynnie przyjmować pacjentów (aż 21 przebadanych pacjentek). Dziękuję naszej wolontariuszce Magdalenie, której pomoc była niezastąpiona. Dziękuję także Wam Śliczne Kobiety za zainteresowanie badaniami, chęci i za to, że mój dzień pomimo, że bardzo pracowity  – upłynął w przyjemności. Po drugie, ze względu na złożoność naszych działań, dziękuję także słuchaczom szczecińskiego Radia Super FM za to, że tak licznie wsłuchiwali się informacje o naszej działalności, podczas audycji w Dniu Kobiet można było wygrać darmowe badanie EKG w domu pacjenta.

Dziękuję raz jeszcze ślicznie. Przoduję w wartościach, że Dzień Kobiet jest codziennie. Codziennie dbam o Wasze serca. Zapraszam do fotorelacji z badań:

Witam serdecznie!

11 marca już kolejny raz chciałbym Was zaprosić na Facebook Live do programu Kobiecy Dyskurs stworzonego przez Panią Agatę Baryłę. Tematem programu będzie tym razem telemedycyna, a dokładniej jej początki. Zapraszam na ciekawą podróż w w czasie, przy której zwiedzimy tą niezwykłą dziedzinę medycyny. Gościem programu będzie nasza specjalistka w tematach telemedycznych – Arleta Górecka-Przybycień (prezes Fundacji e-Medycyna oraz Prezes TeleCardio Sp. z o.o.)

Serdecznie zapraszamy to już druga część 🙂 Więcej szczegółów poniżej:

Czwartek, 16 marca 2021  godz.: 18:00
Publiczne · Organizator: Kobieca Sprawa www.kobiecasprawa.pl
Online w Facebook Live: (kliknij)
Aby Was nic nie ominęło, koniecznie kliknijcie „WEZMĘ UDZIAŁ”
Koniecznie przekażcie informację i udostępnijcie dalej tym Koleżankom ♥
Przygotujcie notesy, długopisy i dobre humory ??
Jeśli macie pytania, swoje doświadczenia, wpiszcie je w komentarzu do wydarzenia lub w wiadomości prywatnej ✍?
Do zobaczenia!

Witam serdecznie!

11 marca już kolejny raz chciałbym Was zaprosić na Facebook Live do programu Kobiecy Dyskurs stworzonego przez Panią Agatę Baryłę. Tematem programu będzie tym razem telemedycyna, a dokładniej jej początki. Zapraszam na ciekawą podróż w w czasie, przy której zwiedzimy tą niezwykłą dziedzinę medycyny. Gościem programu będzie nasza specjalistka w tematach telemedycznych – Arleta Górecka-Przybycień (prezes Fundacji e-Medycyna oraz Prezes TeleCardio Sp. z o.o.)

Serdecznie zapraszam 🙂 Więcej szczegółów poniżej:

Czwartek, 11 marca 2021  godz.: 10:00
Publiczne · Organizator: Kobieca Sprawa www.kobiecasprawa.pl
Online w Facebook Live: (kliknij)
Aby Was nic nie ominęło, koniecznie kliknijcie „WEZMĘ UDZIAŁ”
Koniecznie przekażcie informację i udostępnijcie dalej tym Koleżankom ♥
Przygotujcie notesy, długopisy i dobre humory ??
Jeśli macie pytania, swoje doświadczenia, wpiszcie je w komentarzu do wydarzenia lub w wiadomości prywatnej ✍?
Do zobaczenia!
0 comments

Dzień Dobry,

Dziś Dzień Mężczyzny. Z tego tytułu chcę złożyć Wam życzenia:

Fantastyczni Mężczyźni w dniu Waszego Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

0 comments

Może zabrzmi to dla wielu osób dziwnie, ale dzisiaj jest moje ulubione święto w roku. Zawdzięczam w dużej mierze kobietom – duże szczęście, sukces i miłość. Przysłużyły się w ciągu mojego życia do wypracowania niesamowitego schematu…z którego jestem zadowolony. Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Kobiet.

W tym roku nie obędzie się bez wielu atrakcji w ramach Fundacji e-Medycyna i TeleCardio przygotowaliśmy:

 1. W poniedziałek już od 9 rano w Szpitalu w Dębnie będziemy wykonywać (można pytać jeszcze o wolne miejsca):
 • badania EKG specjalistycznym sprzętem
 • pomiar ciśnienia
 • pomiar glukometrem

 

2. Zapraszamy do udziału w zabawie jaką dla was przygotowaliśmy z okazji „Dnia Kobiet” wspólnie z RADIEM SUPER FM. Mamy do rozdania 3 vouchery na badanie EKG o wartości 200zł każdy.

Zadzwoń już teraz do radia i powiedz komu przekazać prezent od TeleCardio. Badanie EKG z opisem w domu pacjenta. Nie zapomnij zostawić telefonu do tej osoby – w poniedziałek wręczymy JEJ nagrodę i złożyć życzenia od Ciebie. Telefon 91 44 55555. Tegoroczny Dzień Kobiet będzie SUUPER…. Bo to pierwszy dzień kobiet z Radiem Super FM wraz z TeleCardio.
3. Jak zwykle TeleCardio przygotowało pakiet monitoringu kardiologicznego w wyjątkowej promocji (KLIKNIJ).

 

0 comments

Kochani Dziadkowie w dniu Waszego Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

0 comments

Kochane Babcie w dniu Waszego Święta, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

Dzień Dobry,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że już kolejny rok z rzędu jestem członkiem prac w komisjach konkursowych w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Gminę Miasto Szczecin na realizację zadań publicznych. Zadaniem członków komisji konkursowych jest opiniowanie ofert złożonych w konkursach oraz rekomendowanie ich do realizacji. Praca przedstawicieli III sektora w komisjach jest pracą społeczną. more

Cześć Wam,

Długo oczekiwana informacja, ale już oficjalnie mogę Was poinformować, że TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. – lider monitoringu kardiologicznego na Pomorzu Zachodnim został zwycięzcą plebiscytu Nasze Dobre z Pomorza 2020 w kategorii: Zdrowie, uroda i turystka. Jestem bardzo szczęśliwy z czterech powodów:

 • wiem, że można na Was liczyć – to co pokazaliście swoimi głosami przebija wszystko 🙂
 • jestem częścią świetnego zespołu
 • telemedycyna rozwija się prężnie (na co bardzo liczyłem)
 • to następny sukces w pracy

Plebiscyt „Nasze Dobre z Pomorza” jest największym medialnym i promocyjnym przedsięwzięciem prezentującym dorobek gospodarczy regionu Pomorza Zachodniego. Pod koniec roku 2020 zakończyła się trzynasta edycja plebiscytu „Nasze Dobre z Pomorza”, w którym nagrodzono tych, którzy dzięki biznesowej działalności rozsławiają nasz region. W ciągu minionych edycji plebiscytu wzięło udział już ponad 550 lokalnych firm. TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. brało udział w plebiscycie pierwszy raz i w bardzo mocnym akcencie zaznaczyło swoją pozycję na tutejszym rynku zdrowotnym.

Spośród nominowanych kapituła konkursu nagrodziła te produkty i usługi, które są wyjątkowe: odniosły sukces, są innowacyjne, ciekawe, rozwojowe i mogą stać się wizytówką regionu. Kapitułę plebiscytu „Nasze Dobre z Pomorza” tworzą autorytety reprezentujących zarówno biznes i gospodarkę, jak i przedstawiciele samorządu, organizacji przedsiębiorców i świata nauki (skład). Ponadto, nasze zwycięstwo nie mogło się odbyć bez licznego wsparcia osób (m.in. pacjentów, klientów, czytelników, kontrahentów) którzy wspierali nas głosami do samego końca.

Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i za to, że jesteście cały czas z nami. Cieszymy się bardzo, że nasza praca została doceniona przez tak dużą grupę odbiorców: mieszkańców Szczecina i całego Pomorza Zachodniego – na tym terenie przecież jesteśmy najbardziej aktywni. To dla nas niesamowite wyróżnienie które napawa nas dumą i wzbudza większe nadzieje na rozwój telemedycyny w naszym regionie. Dziękuję za ogrom życzliwości, sympatii w tak trudnym czasie próby. Dbamy o Wasze serca i jesteśmy dla Was – powiedziała Arleta Górecka-Przybycień prezes spółki.

Poniżej fotorelacja z odebrania statuetki z siedziby Głosu Szczecińskiego (08.01.2020). TeleCardio reprezentowali Arleta Górecka-Przybycień (prezes spółki) oraz Adrian Naumowicz (menedżer ds. rozwoju). Oficjalne podziękowania w formie video już na dniach na stronie internetowej Głosu Szczecińskiego. Pokaźna statuetka oraz certyfikat potwierdzający nasz sukces stoi w honorowym miejscu w naszej siedzibie.

Bacznie obserwowałem smsy które napływały od Was. KOCHANI !!! Jeszcze raz wielkie dziękuję.

 

0 comments

Cześć Wam,

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim moim Partnerom, Kontrahentom, Wolontariuszom i Przyjaciołom za zaufanie i współpracę w 2020r. Wydarzyło się wiele pozytywnych i niesamowitych rzeczy na które długo czekałem. W dużej mierze dzięki Wam. Z wielką radością oczekuję na to – co wydarzy się w 2021r. Jak zwykle będę aktywny w sferach:

 • bizesowej
 • non-profit
 • politycznej (największe wyzwanie)

Śledźcie moje działania, a na pewno się nie zawiedziecie. Wszystkiego Najlepszego, miejcie oczy szeroko otwarte!

 

Dzień Dobry,

Kochani koniec roku 2020 i duże w nim zmiany spowodowały, że coraz częściej chcemy wracać wspomnieniami do fajnych miejsc, pozytywnych ludzi i pogody która sprzyjała utrzymywaniu wielu społecznych relacji. Przeglądając szeroki wachlarz miast i wsi w których robiłem badania w roku 2020 chcę powrócić do szczególnego miejsca a mianowicie do Nowogródka Pomorskiego w którym nastąpiło uroczyste otwarcie miejsca pod nazwą Oratorium Osówka.

Zespół Fundacji e-Medycyna i TeleCardio (w tym ja) zawitał do Nowogródka Pomorskiego około godziny 14:00, przywitała nas śliczna pogoda (około 28 stopni C), z daleka już było czuć zapach ogniska i widać było rozłożone namioty czekające na gości. Po miłym przyjęciu, szybko rozgościliśmy się i rozpakowaliśmy sprzęt do badań. Uczestnicy uroczystości mogli bezpłatnie skorzystać z następujących badań:

– pomiar ciśnienia
– badanie EKG urządzeniem EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– pomiar EKG urządzeniem EHO Mini EVENT HOLTER (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– badanie poziomu cukru
– pomiar saturacji krwi i tętna

Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane także:
– działania systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratować życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.

Chciałbym bardzo podziękować koordynatorce projektu – Annie Biniaszek. Dziękuję za zaproszenie i zorganizowanie „TeleCardio Busa”.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia fotorelacji poniżej.

Pamiętajcie także, że jesteśmy otwarci na takie inicjatywy i w miarę możliwości przyjedziemy i wykonamy takie badania bezpłatnie.