Projekt Dbam o Zdrowie – szkolenia i badania (cytologia, kolonoskopia)

Cześć Wam

Nastał wrzesień, okres wakacyjny już za nami. Jako wiceprezes Fundacji e-Medycyna uważam, że ostatnie 3 miesiące były czasem szczególnym, a zarazem bardzo pracowitym dla naszej fundacji. Wraz z Fundacją Społeczności lokalnych Klaster Społeczny Uwierz w Siebie, Gminą Myślibórz oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury i Edukacji realizowaliśmy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Mobilna Pomagalnia Społeczna”.

Odwiedziliśmy takie miejscowości jak Myślibórz, Sulimierz, Chłopowo, Ławy, Nawrocko, Golenice, Rościn. Celem głównym projektu było szerokie bezpłatne udostępnienie usług prawno-medyczno-społecznych dla rodzin o ograniczonych możliwościach dostępu do tych usług (link do projektu).

Fundacja e-Medycyna prowadziła warsztaty grupowe w pakiecie „Zdrowie” o tematyce:

  • aktywność fizyczna w rodzinie seniorów
  • zdrowie i świadome odżywianie się
  • telemedycyna i teleopieka
  • sposoby monitorowania chorób kardiologicznych

Chcieliśmy bardzo mocno podziękować wszystkim osobom organizującym przedsięwzięcie jak i uczestniczącym za zaangażowanie w tym projekcie. Relacje z wyjazdów możecie śledzić na stronie www.emedycyna.org.

Kto miał możliwość poznać zespół Fundacji e-Medycyna, ten wie, że tworzą go osoby bardzo zaangażowane i zdeterminowane do pomocy innym. Tak więc, nie czekając, mając także zaufanie podmiotów z którymi współpracowaliśmy dotychczas…przystąpiliśmy do realizacji następnego projektu. Na mocy umowy partnerskiej między Szpitalem w Dębnie (im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o.), a także umowy na dofinansowanie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie przystąpiliśmy do projektu „Dbam o zdrowie”.

„Dbam o zdrowie” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, nastawiony na edukację i badania profilaktyczne, związane z rakiem jelita grubego i rakiem szyjki macicy.

W ciągu najbliższych dwóch lat zostaną zrealizowane spotkania informacyjno-edukacyjne z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy oraz profilaktyki raka jelita grubego. Wraz ze Szpitalem w Dębnie rozdysponujemy ponad 2000 zaproszeń na badania z terenu powiatu myśliborskiego i gryfińskiego  – dla kobiet i mężczyzn w wieku od 25 do 65 lat. Ze środków projektu, za ponad pół miliona złotych, zostanie zakupiony wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny, pozwalający na przeprowadzenie badań wśród potrzebujących pacjentów.

Lada dzień ruszają cykle szkoleń. Odbędą się one w 50 sołectwach (z 81 istniejących). Ruszają także badania. Badania, co najważniejsze, są bezpłatne! Warto z nich skorzystać. Możecie liczyć (jak do tej pory), że szkolenia i badania przeprowadzi wykwalifikowany personel. Warto też pamiętać, że chociaż zapadalność w Polsce na choroby nowotworowe jest wysoka (podwoiła się w ciągu ostatnich 30 lat), to jednak im wcześniej jest podjęte leczenie, tym większe są szanse na szybki i pełny powrót do zdrowia – dlatego tak ważna jest profilaktyka, diagnostyka i edukacja.

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępną są:

  • na plakatach (poniżej)
  • ulotkach (poniżej)
  • zaproszeniach na badania (poniżej)
  • na stronie internetowej projektu (link)
  • na facebooku (link)
  • w prasie
  • w radio

Śledźcie je, udostępniajcie i przekazujcie dalej, zapraszam Was gorąco do udziału.

 

Share This:

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *