Każdy z Was jest Ważny, Każdy Wasz Głos jest Ważny – Wybory PE 2019

0 comments

Dzień dobry,

Jeszcze w niedziele zachęcałem Was do oddania głosów na kandydatów do Parlamentu Europejskiego 2019. Specjalnie przyjechałem do mojej rodzinnej miejscowości – Sulechów – aby oddać głos. Oto krótka realacja video:

Dziś, w tym krótkim artykule nie będę skupiał się na zwycięzcach i przegranych tych wyborów. Uważam, że każdy ma w tym swoją taktykę i mniej lub bardziej umiejętnie wprowadza ją w życie. Wygrany – może się cieszyć ze swojej strategii. Przegrany natomiast, powinien się zająć naprawą i eliminacją błędów na przyszłość. Prosta sprawa, następne wybory już niedługo.

Myśl, z którą chce się z Wami podzielić i do której „dorastałem” przez ostatnie lata to:

KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY!

Długo mi zajęło zrozumienie tej dewizy, tym bardziej, ze dorastałem w środowisku gdzie każdy powtarzał: jeden głos nic nie zmieni.

Tak naprawdę każdy z nas może mieć realny wpływ na wszystko (w tym politykę). Uświadomiłem to sobie poprzez dwie najbardziej wymowne sytuacje:

Pierwsza: W moich biznesowych działaniach okazało się, że nawet 1% zysku z sumy X, w całokształcie (czyli w % składanym) daje mi pozytywną możliwość na przyszłość (osiągniecie niezależności finansowej). Kiedyś usilnie odrzucałem ten 1, 2 lub 0,5%, śmiejąc się i mówiąc: te drobne przecież nic nie dają. Teraz każdy promil to przecieżwartość dodatnia. Odpowiednie skalowanie, daję możliwość monetyzacji przedsięwzięcia i dalszych inwestycji. W skrócie: DROGI DO ROZWOJU. W myśl przysłowia:

„Grosz do grosza, a będzie kokosza”.

Każdy, nawet najmniejszy zysk przyczynia się do zrobienia lub kupienia czegoś fajnego dla siebie lub innych. Porównując się do tych procentów, zobaczcie ile razem możemy fajnych rzeczy stworzyć. Nie odrzucajcie tego!

Druga: Piękna rzecz, prowadząc fundacje (już 4 rok) i będąc w komisji UM Szczecin ds. organizacji pozarządowych, zdałem sobie tak naprawdę sprawę w jak skrajnym społeczeństwie żyjemy. Bieda, patologia, krzywda, cierpienie… bardzo dużo osób żyjących na granicy ubóstwa. Bez perspektyw, bez środków do życia i ochrony zdrowia. Dysproporcja ekonomiczna, rozwarstwienie społeczeństwa jest coraz większe. Wspierając ekonomicznie tzn. wpłacając nawet najmniejsze sumy na naszą fundacje i nasze akcje charytatywne pokazujecie mi i innym, że można. Ostatnio zbierałem rzeczy i buty dla potrzebującej osoby która chciała pracować, zgłosiliście się do tej pomocy od razu, było Was wielu. Udało się się odziać potrzebującego od stóp do głów. Na co dzień zbieram pieniądze na sprzęt telemedyczny, robię badania…dzięki wpłatom nawet tym najmniejszym, w końcowym rozrachunku: RATUJECIE ŻYCIE INNYCH.
Gdy się z Wami spotykam, mówicie mi abym nie przesadzał: bo to przecież niewiele. Uwierzcie mi, ja to widzę od środka, każdy element. Każda Wasza pomoc, chęć podzielenia się miłością, rzeczami czy wsparciem finansowym to lepsze jutro dla kogoś innego. Kogoś kto w trudnej chwili także  pomyśli o Was – to nie działa jednostronnie. Porównując tę pomoc do składania głosów – Każdy z Was jest WAŻNY! Każdy może coś zmienić.

Tych przykładów jest więcej, wymownych, pewnie każdy z Was mógłbym mi podać własne. Te, gdzie w grupie jest siła. Siła która zmienia Świat. Zachęcam Was już dziś, abyście bacznie obserwowali aktywność i poczynania swoich kandydatów do następnych wyborów. Podejmujcie decyzje zgodne z Waszym sumieniem.
Pamiętajcie:

KAŻDY Z WAS JEST WAŻNY
KAŻDY WASZ GŁOS JEST WAŻNY

Share This:

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *