Festiwal Stress Off 2020 (18-20.09.2020) – relacja

Dzień Dobry,

W dużej ilości obowiązków medycznych związanych z obecną sytuacją w kraju chciałbym wrócić do spraw przyjemnych i pozytywnych. A mianowicie do wydarzenia jakim był Festiwal Stress Off który obywał się w dniach: 18-20.09.2020. Stress Off jest imprezą cykliczną, edycja 2020 była już 4 z kolei. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi metodami dbania o swoje zdrowie, również wykorzystując alternatywne metody. Każdy z uczestników ciągu 3 dni festiwalowych miał możliwość uczestniczyć w 67 wykładach, warsztatach i pokazach. Wszystko w 5 salach równocześnie. Jako przedstawiciel TeleCardio Sp. z o.o. Sp. k. i Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-zdrowia w Polsce (fundacja e-medycyna) zostałem zaproszony na ten wyjątkowy festiwal, aby przedstawić nowoczesne rozwiązania telemedyczne (w tym telekardiologiczne). Mogliście nas zobaczyć podczas prezentacji na specjalnie wyznaczonym stoisku, gdzie prezentowaliśmy:

– działania systemów telemedycznych
– rodzaje urządzeń telemedycznych
– przykłady jak za pomocą telemedycyny można ratować życie,
– najnowsze trendy w telemedycynie.

oraz na wykładzie zatytułowanym: Serce prosi – nie stresuj się. Czy telefon może leczyć? Ponadto, wykonywaliśmy nieodpłatnie badanie EKG, pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi wykorzystując nowoczesne:

– urządzenia do pomiaru ciśnienia
– urządzenie EHO-12 (kardiomonitor do wykonywania pełnego 12-odprowadzeniowego EKG)
– urządzenie EHO Mini EVENT HOLTER (miniaturowy, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania)
– glukometry
– pulsoksymetry
Chciałbym bardzo podziękować za pamięć organizatorkom projektu:  Katarzyna Pakalnicka, Joanna Dziumienko, Katarzyna Błaszczyk. Dziękuję za zaproszenie i polecamy się na przyszłość 🙂

Poniżej prezentuję galerie z II i III dnia wydarzenia. Umieszczam także przydatne linki, w tym link video z naszej prezentacji:

Strona wydarzenia: www.stressoff.pl
Program festiwalu (18-20.09.2020): (kliknij)
Link do wydarzenia na fb: (kliknij)
Share This:

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *