Bieganie z holterem (uprawianie sportu) na przykładzie „Biegu bez Granic”

Wrzesień zaskoczył nas niezwykle pozytywnie pod względem pogodowym. Na zewnątrz panuje wyśmienita atmosfera do uprawiania wszelakiej aktywności fizycznej, dosłownie pod każda postacią. Po pandemicznej przerwie do kalendarza imprez sportowych wróciły biegi na 5, 10 i więcej kilometrów. Tym artykułem chciałbym przypomnieć, iż system monitoringu kardiologicznego TeleCardio (rozwiązania telemedyczne) sprawdza się wyśmienicie podczas pomiarów pracy serca:
– przed startem w zawodach
– w trakcie
– oraz po (często w celu porównania wyników po wysiłku).
Zasada podpięcia holtera podobna jest do tej która ma miejsce gdy pacjent jest w bezruchu (w stanie spoczynku lub na siedząco). Bardzo ważnym czynnikiem pomiaru jest umiejętne zamontowanie elektrod (a dokładnie nieznaczne podklejenie kabli) które pomaga w otrzymaniu „czystego” bez artefaktowego zapisu EKG.
Równie ważnym elementem wymagającym podkreślenia jest fakt, iż u niektórych pacjentów dopiero podczas wzmożonego wysiłku fizycznego można odkryć pewne „dysfunkcje pracy serca” – które zazwyczaj nie są dostrzegalne podczas normalnego badania EKG. Może się wydawać, że tylko ludzie chorzy, po zawale lub zabiegach kardiologicznych korzystają z pomocy holterów. Nic bardziej mylnego, wielu sportowcom zależy na jak najdokładniejszym poznaniu swojego ciała, dlatego też korzystają z systemu monitoringu kardiologicznego TeleCardio. Do podstawowych zalet urządzenia jakimi są praktyczność i miniaturyzacja można dodać możliwość pracy poza granicami naszego kraju. Serdecznie zapraszam do skorzystania z usługi.

Korzystając z okazji, zapraszam do przeczytania i obejrzenia galerii z naszego archiwalnego wpisu fundacyjnego  „Z biegu bez granic” z 2017 roku – gdzie już przecieraliśmy szlaki telemedyczne podczas imprez biegowych.

Fundacja e-Medycyna w partnerstwie z TeleCardio oraz Pro-Plus S.A. zapraszają na:

EKG w Biegu bez Granic – EKG Lauf ohne Grenzen
Dwa stadiony, dwa miasta, dwa kraje – jeden bieg.

To już 2-ga edycja biegu bez granic (14.07.2017r.) oraz 1-sza edycja biegu z aparatem Eho Mini Event Holter!

Fundacja „e-Medycyna” dzięki wsparciu firmy Pro-Plus S.A. udostępniła na czas biegu 8 aparatów Eho Mini Event Holter dla ośmiu uczestników, którzy będą wyposażeni w urządzenie do automatycznego pomiaru ekg podczas biegu.

Po zakończeniu biegu kardiolog z TeleCardio udzieli konsultacji.

Dzięki wykorzystaniu telemedycyny możesz dokonać zapisu pracy serca on-line podczas biegu, a po jego zakończeniu skonsultować się z kardiologiem.

Sprawdzić jak pracuje Twoje serce podczas wysiłku.

Zostało tylko kilkanaście dni do polsko-niemieckiej imprezy biegowej.

Bieg na dystansie 1/3 maratonu prowadzi uczestników ze stadionu SOSiR w Słubicach na stadion Przyjaźni we Frankfurcie nad Odrą i z powrotem.

Data: 14 lipca 2017
Start: 19:30
Start i Meta: Stadion Słubice
Dystans: 1/3 maratonu (14,065 km)
Klasyfikacja: 6 kategorii wiekowych +open (K i M)

Zapraszamy do wspólnego biegania!

Share This:

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *